عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

- آشتون 3 اسفند راهي مصر مي‌شود

- آشتون 3 اسفند راهي مصر مي‌شود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:53 ب.ظ

وزير بهداشت مصر اعلام كرد كه در تحولات اخير اين كشور 365 تن شهيد و 5500 تن ديگر نيز زخمي شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از روزنامه اماراتي الاتحاد، سامح فريد، وزير بهداشت مصر اعلام كرد كه براساس آمار اوليه طي انقلاب 25 ژانويه اين كشور كه به كناره‌گيري حسني مبارك، از مقام خود به عنوان رئيس جمهور مصر انجاميد، 365 تن شهيد شدند.

فريد افزود: احتمال دارد اين آمار افزايش يابد چرا كه در حال حاضر در حال جمع‌آوري آمار از مراكز بهداشتي، پزشكي قانوني و همچنين خانواده‌هايي كه نزديكان خود را بدون اجازه دفن كرده‌اند، هستيم.

وزير بهداشت مصر اظهار داشت: آمار زخمي‌ها نيز به 5500 تن رسيده كه 123 تن آنها هنوز در بيمارستان‌ها در حال معالجه هستند.

از سوي ديگر سيد رأفت، مدير كل بهداشت شهر سوئز اعلام كرد كه دو تن از زخمي‌هاي درگيري‌هاي اين شهر در روز "جمعه خشم" كه در بيمارستان به سر مي‌بردند بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست دادند.

از سوي ديگر سخنگوي كاترين آشتون، مسوول سياست‌ خارجي اتحاديه‌ي اروپا اعلام كرد كه آشتون بنا به دعوت مسوولان مصري و براي گفت‌وگو با آنها، 22 فوريه(3 اسفند) به اين كشور خواهد رفت.

آشتون اولين مقام بلند‌پايه‌ي خارجي خواهد بود كه از زمان كناره‌گيري مبارك از قدرت به مصر سفر خواهد كرد. وي قبلا ابراز تمايل كرده كه به مصر برود و سران 27 كشور اتحاديه‌ي اروپا نيز با سفر آشتون به مصر به عنوان نماينده خود جهت گفت‌وگو با مسئولان اين كشور موافقت كرده‌اند.

از سوي ديگر هاني هلال، وزير آموزش و پرورش مصر اعلام كرد كه دانشگاه‌ها و مدارس اين كشور يك هفته‌ي ديگر نيز تعطيل خواهند بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها