عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استاندار آذربايجان‌شرقي: نتايج سفر رييس جمهور تركيه در آينده‌اي نزديك مشاهده خواهد شد

استاندار آذربايجان‌شرقي: نتايج سفر رييس جمهور تركيه در آينده‌اي نزديك مشاهده خواهد شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:53 ب.ظ

استاندار آذربايجان‌شرقي در تشريح نتايج سفر رييس جمهور تركيه به تبريز گفت: در مذاكرات رؤساي جمهور دو كشور هدف‌گذاري30 ميليارد دلاري براي روابط اقتصادي دو كشور تعريف شده كه تحقق اين موضوع نيازمند همكاري دولت تركيه است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، احمد عليرضابيگي در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در مذاكرات ديروز با رييس جمهور تركيه موضوع همكاري در زمينه حمل و نقل و ترانزيت بين‌المللي مطرح شد و بر اساس توافقات اوليه مقرر شد افزايش سفرهاي ريلي و هوايي بين آذربايجان‌شرقي و تركيه پيگيري و عملي شود.

وي اظهار كرد: يكي ديگر از موضوعات مطرح شده در مذاكرات، ايجاد بانك دولتي تركيه در منطقه آزاد ارس و جلب سرمايه‌گذاري فعالان اقتصادي ترك در اين منطقه بود كه قول پيگيري اين موضوع از سوي عبدالله گل داده شد و به محض فراهم شدن شرايط، عملي خواهد شد.

استاندار ادامه داد: هدف از حضور رييس جمهور تركيه در تبريز معرفي قابليت‌هاي آذربايجان‌شرقي و دستيابي به سهم قابل توجهي از تجارت30 ميليارد دلاري هدف‌گذاري بين دوكشور بود.

بيگي نتايج اين سفر را خوب و رضايت‌بخش ارزيابي كرد و گفت: فعالان اقتصادي تركيه سهم قابل توجهي از فعاليت‌هاي اقتصادي ايران و تركيه را به خود اختصاص داده‌اند و آذربايجان‌شرقي نيز نقش بسزايي در حجم روابط اقتصادي دو كشور دارد. بنابراين نتايج اين سفر در تعميق روابط دو كشور و توسعه اقتصادي و صنعتي استان در آينده نزديك مشاهده خواهد شد.

گفتني است رييس جمهور تركيه و هيأت همراه شامگاه ديروز چهارشنبه در پايان سفر 4 روزه خود به ايران، تبريز را به مقصد آنكارا ترك كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها