عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چمران: شوراها را نيروهايي تشريفاتي مي‌بينند

چمران: شوراها را نيروهايي تشريفاتي مي‌بينند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:53 ب.ظ

رييس شوراي عالي استان‌ها گفت: به شوراها به عنوان نيروهاي تشريفاتي نگاه مي‌كنند، در حالي كه بار اصلي فعاليت شهر‌ها بر دوش آنهاست.

به گزارش خبرنگار سرويس «اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهدي چمران كه امروز علي‌رغم كسالت خود رياست چهل‌ويكمين اجلاس شوراي عالي استان‌ها را بر عهده داشت، با اشاره به 29 بهمن‌ماه و قيام مردم تبريز خاطرنشان كرد: همه اعضاي شوراها با تمام وجود بر آرمان‌هاي انقلاب اسلامي تاكيد دارند، چرا كه براي آن مايه گذاشته‌اند.

وي افزود: عده‌اي مسير آمريكايي‌ها را دنبال مي‌كنند، اما نمي‌دانند كه ملت ما هيچ‌گاه آرمان‌هاي خود را رها نكرده و چنان اتفاقاتي نمي‌تواند به انقلاب صدمه بزند.

چمران در ادامه با بيان اين‌كه هنوز شوراها به جايگاه واقعي خود مطابق با قانون اساسي نرسيده‌اند، اظهار كرد: متاسفانه وظايف و نظارت شورا به عنوان اصل فعاليت‌ آنها هنوز آن‌طور كه بايد در نظر گرفته نمي‌شود و به شوراها به عنوان نيروهاي تشريفاتي نگاه مي‌كنند، در حالي كه بار اصلي فعاليت شهر‌ها بر دوش آنهاست.

رييس شوراي عالي استان‌ها افزود: ما در مقابل درخواست‌هاي متعدد مردم از سوي شوراها و شهرداري‌ها توان كمي براي پاسخ‌گويي داريم و تاكنون امتيازات قانوني محول ‌شده به ما اجرايي‌ نشده‌ است.

چمران با يادآوري اينكه مجلس شوراي اسلامي در طول سال‌هاي گذشته همكاري خوبي با شوراها داشته است، گفت: در حال حاضر مشكلات و اختلافاتي با شوراي نگهبان داريم كه اميدواريم با همراهي مجلس اين مشكلات برطرف شوند.

وي هم‌چنين با بيان اينكه شوراها و شهرداري‌ها در جريان اجراي طرح هدفمند‌كردن يارانه‌ها بيشترين همكاري را با دولت داشته‌اند، اظهار كرد: در حالي كه گازوئيل از 5/1 تومان به 150 تومان رسيد، مسووليت مابه‌التفاوت نرخ سوخت را تا پايان سال پذيرفتيم و اميدوار حمايت دولت نيز هستيم.

چمران تاكيد كرد: اتوبوسراني‌هاي سراسر كشور در حال حاضر با مشكلات و كمبود‌هاي بسياري مواجه هستند و تنها 60 درصد از درآمد‌هاي شهرداري‌ها در سال جاري تاكنون محقق شده است كه بخش عمده‌ اين اعتبارات صرف پرداخت هزينه‌ حقوق پرسنل مي‌شود و اعتباري براي پروژه‌هاي عمراني باقي نمي‌ماند.

وي گفت: در حال حاضر 70 درصد جمعيت كشور در شهرها حضور دارند و ما براي آنكه قدردان اين مردم انقلابي باشيم، نبايد آنها را تنها بگذاريم و در شرايط سخت رها كنيم.

به گزارش ايسنا؛ در پايان جلسه‌ شوراي عالي استان‌ها اعضاي اين شورا بيانيه‌اي را در محكوميت فتنه‌هاي اخير صادر و قرائت كردند كه به شرح زير است:

« بار ديگر جهانيان شاهد عمق پايبندي و پشتيباني ملت ايران از آرمان‌ها و ارزش‌هايي بود كه امام راحل (ره) خميني كبير براي آنها به يادگار گذاشته است. يكدلي، برادري و شكوه حضوري كه ميراث‌داران انقلاب اسلامي در سي‌ودومين سالگرد يوم‌الله 22 بهمن به نمايش گذاشتند به حق تجلي ايمان، اخلاص و تبلور عيني مصداق نورالله در دل يكايك مردم اين مرزو‌بوم بود، اما باز طعم شيريني اين غرور‌آفريني با تحركات عده‌اي قليل و خودفروخته سبب گرديد تا طعم تلخي بر اذهان ملت بر جاي ماند.

اين تحرك وابسته به جريان استكبار با دعوت سران فتنه و شكست‌خوردگان در انتخابات رياست جمهوري اخير و تشنگان جاه و مقام براي درخواست تجمع به بهانه‌ي حمايت از مردم مصر آغاز گرديد.

آيا اين عناصر خودباخته هنگام اين دعوت، شعارهاي منافقانه نظير «نه غزه نه لبنان» را فراموش كرده‌اند؟ و يا اين‌كه هيچ‌گونه اطلاعي در ارتباط با قيام ملت مصر و رابطه‌ي آن با انقلاب اسلامي ايران ندارند؟ قيام مردم مصر قيامي عليه دولتي خودفروخته به غرب و تلاشي در جهت احياي ارزش‌هاي اسلامي است، اما فتنه‌ي اخير مولودپليد مستكبران است و حمايت‌هاي بي‌دريغ مالي و رسانه‌اي عناصر ضد‌انقلاب خارج‌نشين و سران غرب در 72 ساعت گذشته مهر تاييدي است بر آن.

تا چه زماني قرار است تعداد اندكي آشوبگر كه صراحتا به عنوان بازوي اجرايي دشمنان خارجي ايران فعاليت مي‌كنند، حيثيت نظام اسلامي را به مخاطره بياندازند؟

متاسفانه طي اغتشاشات 25 بهمن‌ماه، اقدام تروريستي منافقين و سركرده‌هاي فتنه منجر به شهادت دانشجوي بسيجي «شهيد صانع‌ژاله» كه چهره‌اي مذهبي، حافظ قرآن و از كردهاي غيور و يكي از برادران اهل‌تسنن دانشگاه هنر بود، گرديد.

جامعه‌ي شوراييان، موارد زير را اعلام مي‌دارند:

1ـ اقدامات خلاف قانون و شرع عوامل مزدور استكبار جهاني، منافقين كوردل و در راس آنان سران مزدور را در برهم زدن نظم عمومي و تجازو به حقوق ملت مسلمان به شدت محكوم مي‌نمايد.

2ـ شهادت مظلومانه‌ي شهيدان صانع ژاله و محمد مختاري را به خانواده‌ي معظم شهدا تبريك و تسليت عرض مي‌نمايند.

3ـ از دستگاه قضايي كشور خواستاريم به وظايف قانوني خود در جهت استقرار نظم و امنيت و مواجهه با كليه‌ي اقدامات ساختارشكنانه و غيرقانوني عده‌اي محدود عمل نموده و با درخواست‌هاي مردمي همراه شود.

4ـ جامعه شورائيان رمز موفقيت امت اسلامي و جهان اسلام را در پيروزي و تبعيت از ارزش‌هاي ديني و اطلاعت محض از ولي امر مسلمين حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي) مي‌دانند و همگام با امت شهيد‌پرور بيعت مجدد خود را با آرمان‌هاي بنيان‌گذار نظام مقدس اسلامي و رهبر فرزانه‌ي انقلاب اعلام مي‌داريم.

5ـ شورائيان كشور از قيام اسلامي مردم مسلمان مصر در احياي ارزش‌هاي اسلامي و سرنگوني دولت مزدور حسني مبارك و هم‌چنين از خيزش و خروش ملت مسلمان تونس، اردن، يمن، بحرين و ساير امت اسلامي حمايت مي‌نمايند.

6ـ از مجاهدت‌ها، بصريت و حضور امت شهيد‌پرور ايران در تمامي صحنه‌ها و عرصه‌هاي دفاع از ميهن‌ اسلامي و ارزش‌هاي الهي و تبعيت از ولايت امر مسلمين با تمام وجود حمايت مي‌كنيم.

7ـ جامعه‌ شورائيان نيز همگام با امت ولايت‌مدار ايران، در مراسم نماز جمعه و راهپيمايي مورخ فردا حضور فعال خواهند داشت.»

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها