عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس انجمن ايمني زيستي: ايران داراي مترقي‌ترين قانون ايمني زيستي در جهان اسلام است

رييس انجمن ايمني زيستي: ايران داراي مترقي‌ترين قانون ايمني زيستي در جهان اسلام است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:54 ب.ظ

رييس انجمن ايمني زيستي با ابراز اين عقيده كه ايران داراي مترقي‌ترين قانون ايمني زيستي در سطح منطقه و جهان اسلام است از عقب ماندگي كشورهاي اسلامي در استفاده از مهندسي ژنتيك ابراز تاسف كرد و تحرک بيشتر دانشمندان مستقل و انجمن‌هاي علمي را براي تغيير قوانين بازدارنده و استفاده هرچه بيشتر از محصولات محيط زيست دوستانه و سالم تراريخته خواستار شد.

به گزارش سرويس فناوري ايسنا، دکتر بهزاد قره‌ياضي که به عنوان سخنران مدعو در کارگاه بين‌المللي بيوتکنولوژي براي توسعه در اسلام آباد پاكستان سخن مي‌گفت با مرور وضعيت بيوتکنولوژي و مهندسي ژنتيک در کشورهاي اسلامي و منطقه با ارائه آماري اعلام کرد که ايران از جنبه توليد مقالات علمي نمايه شده در ISI در حوزه مهندسي ژنتيک کشاورزي در صدر کشورهاي اسلامي قرار دارد اما پاکستان با وجود عدم اعلام از جنبه سطح زير کشت محصولات تراريخته با توليد قريب به سه ميليون هکتار پنبه تراريخته جايگاه اول کشورهاي اسلامي را به خود اختصاص داده است.

وي با انتقاد از مديران پژوهشي در برخي از کشورهاي اسلامي که با وجود اعلام سياست حمايتي از بيوتکنولوژي بر طبل مخالفت مي کوبند و موجبات تشويش اذهان عمومي در مورد مهندسي ژنتيک را فراهم مي‌آورند، ابراز اميدواري کرد اين مديران جاي خود را به مديران علم دوست و موافق فناوري بدهند تا سرمايه‌گذاري‌هاي امت اسلامي در مورد اين فناوري عظيم هدر نرود.

وي در ادامه خواستار همکاري کشورهاي منطقه با يکديگر براي ارائه نفع عمومي و پرهيز از تدوين قوانين و مقررات بازدارنده در زمينه ايمني زيستي و مهندسي ژنتيک شد.

به گزارش مرکز اطلاعات بيوتکنولوژي ايران، قره ياضي با اشاره به نقش انجمن‌هاي علمي و دانشمندان مستقل مدعي شد که ايران داراي مترقي‌ترين قانون ايمني زيستي در منطقه و بلکه در بين تمام کشورهاي اسلامي است و با برشماري نقش انجمن ايمني زيستي در تدوين اين قانون، تحرک بيشتر دانشمندان مستقل و انجمن‌هاي علمي براي تغيير قوانين بازدارنده و استفاده هرچه بيشتر از محصولات محيط زيست دوستانه، پاک و سالم تراريخته را خواستار شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها