عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

رييس شوراي اسلامي شهر بجنورد: گورستان بجنورد بايد به مکاني ديگر انتقال يابد

رييس شوراي اسلامي شهر بجنورد: گورستان بجنورد بايد به مکاني ديگر انتقال يابد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:54 ب.ظ

رييس شوراي اسلامي شهربجنورد گفت: مبناي محاسبه هزينه قبر در معصوم‌زاده بايد مشخص شود.

 

به گزارش ايسنا، سيدمحمد لنگري با ذکر اينکه بايد پرسيد بر چه مبنايي هرقبر را با قيمت 12 ميليون ريال به مردم مي‌فروشند؟ افزود: با اين قيمت‌گذاري توسط اداره كل اوقاف، مردم با مشکل مواجه شده‌اند.

 

وي با اشاره به اينكه معصوم‌زاده بجنورد از نظر ارايه خدمات و نظافت با مشكل مواجه است، ادامه داد: حتي در حرم مطهر امام رضا(ع)10درصد هزينه هر قبر جهت ارايه خدمات به شهرداري پرداخت مي‌شود اما در اينجا از اين مسايل خبري نيست.

 

وي همچنين گفت: روند نظافت و رسيدگي به محيط معصوم‌زاده راضي کننده نيست.

 

اين مسئول خاطرنشان كرد: دفن اموات در مركز شهر غيربهداشتي است و با توجه به منطقه مسكوني اطراف اين مكان، گورستان بجنورد بايد به مکاني ديگر انتقال يابد.

 

رييس شوراي اسلامي شهر بجنورد بيان كرد: متعجبيم كه چه كساني اين قيمت را براي هر قبر محاسبه كرده‌اند، پول زمين است يا ارايه خدمات كه از قيمت هر مترمربع بهترين آپارتمان در مركز شهر هم گران‌تر است.

 

لنگري با اشاره به اينكه قيمت تمام شده هر قبر در پارك جاويد براي شهرداري170هزار ريال است، خاطرنشان كرد: قيمت تمام شده هر قبر براي مردم دوميليون ريال بوده اما مبناي محاسبه قيمت قبرهاي معصوم‌زاده مشخص نيست.

 

وي ادامه داد: پيگير هستيم تا قبرهاي ساخته شده نيز واگذار شود و از اين پس ديگر قبرسازي در معصوم‌زاده متوقف شود.

 

وي اظهار كرد: اگر تقريبا دوهزار قبر در اين مكان ساخته شده باشد كه قطعا بيشتر است با توجه به قيمت اعلام شده، درآمدي معادل40ميليارد ريال براي اداره كل اوقاف حاصل مي‌شود اما اين پول كجا هزينه مي‌شود؟

 

اين مسئول بيان كرد: مساله بهداشت يك موضوع چند بعدي است و اين گورستان از نظر بهداشتي معضلات زيادي دارد كه مسئولين بايد چاره‌اي بيانديشند.

 

رييس كمسيون بهداشت و سلامت شوراي اسلامي شهر بجنورد نيز گفت: با مركز بهداشت مذاكراتي انجام شده تا از دفن اموات در400 قبر جديدي كه ساخته‌اند، جلوگيري شود.

 

سيداسماعيل سيدي افزود: در جلسات كميسيون بهداشت نيز شهردار قبلي اعلام كرده بود تا جهت ارايه خدمات بخشي از درآمد حاصل از فروش قبر را به شهرداري واگذار كنند، اما اين كار صورت نگرفته است.

 

وي با اشاره به اينكه همه مسايل را نبايد از جنبه اقتصادي بنگريم، خاطرنشان كرد: كميسيون بهداشت هنوز بر موضع قبلي خود مبني بر جلوگيري از دفن اموات در گورستان معصوم‌زاده بجنورد تاكيد دارد و هر چه زودتر بايد براي رعايت مسايل بهداشتي اين امر متوقف شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها