عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دري‌نجف‌آبادي: ‌اقامه نماز بايد از دغدغه‌هاي اصلي مسوولين دستگاه‌ها باشد

دري‌نجف‌آبادي: ‌اقامه نماز بايد از دغدغه‌هاي اصلي مسوولين دستگاه‌ها باشد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:56 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در استان مرکزي گفت: اقامه نماز بايد از دغدغه‌هاي اصلي مسوولين دستگاه‌ها باشد زيرا اين امر به عنوان يک اصل بوده و لازم است بهترين امکانات را براي نمازگزاران ايجاد کرد.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا) - منطقه مرکزي- حجت‌الاسلام و المسلمين قربانعلي دري‌نجف‌آبادي در مراسم تجليل از دستگاه‌هاي برتر در امر نماز، نماز را ارزشمند‌ترين کار توصيف کرد و افزود: جوهره نظام جمهوري اسلامي ايران ارتباط انسان با خداست و با تنظيم اين جوهره مي‌توان ديگر روابط را نيز منظم کرد.

وي با اشاره به اولين تاکيد قرآن که همان اقامه نماز است، بيان کرد: تمام باورهاي عميق ديني، در نماز حضور دارند و مي توان نتيجه گرفت که ريشه دين در نماز است.

نماينده ولي فقيه در استان مرکزي توجه به نماز را در کشور کافي ندانست و گفت: منظور از کافي نبودن، مقايسه اين مهم با ديگر مسائل همچون ورزش، اشتغال و غيره است که بايد برنامه‌ريزي جدي در اين زمينه کرد.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين مراسم، علي‌اکبر شعباني فرد، استاندار مرکزي بيان کرد: با پيروزي انقلاب اسلامي ايران تفکر عمل به نماز که همان راه امام حسين(ع) است، در بين جوانان نسبت به قبل از انقلاب از رشد چشمگيري برخوردار شد که اين رشد مرهون رهبري قدرتمند انقلاب و در مجموع مديون روحانيت است.

وي به حرکت عظيم صورت گرفته در بحث نماز در دستگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در سال‌هاي اخير قدم‌هاي موثري در توجه و ارج نهادن به جايگاه نماز، هم از لحاظ شکلي و هم از لحاظ محتوايي برداشته شده است.

استاندار مرکزي بر پاکيزه بودن نمازخانه‌هاي استان تاکيد کرد و گفت: دستگاه‌ها بايد بهترين مکان را براي جايگاه عبادت قرار دهند البته بايد به نزديک بودن دستگاه‌ها به مسجد نيز توجه کنند.

وي در ادامه با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در امر نماز در دستگا ه‌ها گفت: از جمله اين اقدامات در بخش‌هاي فرهنگي همانند توزيع کتاب آموزشي همانند راه‌اندازي مرکز مشاوره نماز و يک شبکه راديويي مي‌توان اشاره کرد.

استاندار مرکزي همچنين عنوان کرد: ترويج فرهنگ نماز و نمازخواني امر خطيري است که بر عهده همه مسوولين قرار دارد که اين بيانگر اين موضوع است که تلاش‌هاي خود را بايد با جديت بيشتري ادامه دهيم تا بتوانيم مقام اول کشوري را به خود اختصاص دهيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها