عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نتانياهو: بايد خود را براي بدترين سناريو‌هاي ممكن در مصر آماده كنيم

نتانياهو: بايد خود را براي بدترين سناريو‌هاي ممكن در مصر آماده كنيم
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:56 ب.ظ

نخست‌وزير رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه اين رژيم بايد خود را براي بدترين سناريوهاي ممكن در مصر آماده كند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از سايت اينترنتي شبكه‌ي الجزيره، بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي طي سخناني در كنفرانس رهبران يهودي آمريكا در بيت‌المقدس، اظهار كرد: هيچ‌كس نمي‌داند آينده‌ي مصر چگونه خواهد بود اما ما بايد خود را براي بدترين سناريوي ممكن كه همان به قدرت‌رسيدن دولتي اسلام‌گرا، افراطي و غير دموكرات در اين كشور است آماده كنيم.

نتانياهو تصريح كرد: من به عنوان نخست‌وزير اسرائيل مسووليت امنيت بيش از هفت ميليون شهروند اسرائيلي كه در يك كشور يهودي زندگي مي‌كنند را برعهده دارم. به سادگي نمي‌توانم آرزو كنم كه بهترين‌ اتفاق ممكن روي دهد اما بايد خود را براي رويارويي با بدترين اتفاق ممكن آماده كنم.

نخست‌وزير رژيم صهيونيستي افزود: به عنوان بخشي از آمادگي خود بايد به رهبران و سياستمداران جهان نسبت به خطرهاي احتمالي پيش‌رو در مصر هشدار دهيم هرچند كه اميدوارم اين خطرهاي احتمالي محقق نشود.

نتانياهو اظهار كرد: هيچ شكي ندارم كه پايبندي به صلح و گسترش آن به نفع مصر است و اميدوارم كه مصري‌ها در تلاش خود براي تحقق يك جامعه‌ي دموكراتيك و آزاد و ادامه‌ي اصلاحات اين مساله را نيز در نظر بگيرند. در نهايت اين ملت مصر است كه سرنوشت خود را تعيين خواهد كرد، اما اسرائيل نمي‌تواند درباره‌ نتيجه‌ي تصميم مصري‌ها بي‌اعتنا باشد.

نخست‌وزير رژيم صهيونيستي با اشاره به توافق‌نامه‌هاي صلحي كه اين رژيم مي‌خواهد با كشورهاي عربي از جمله فلسطين امضا‌ء كند، تصريح كرد: هر شهروند مصري بايد بداند كه ملت اسرائيل به توافق‌نامه‌ي صلح خود با مصر و ساير كشور‌هاي همسايه پايبند است.

اين درحالي است كه مصر اولين كشور عربي بود كه با رژيم صهيونيستي توافق‌نامه‌ي صلح امضاء كرد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها