عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بزرگترين مانور تخصصي برق با سناريوي توفان فرضي در استان سمنان اجرا شد

بزرگترين مانور تخصصي برق با سناريوي توفان فرضي در استان سمنان اجرا شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:57 ب.ظ

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان گفت: به منظور آمادگي و مقابله با حوادث غيرمترقبه، بزرگترين مانور تخصصي برق با عنوان "مانور وحدت" و با سناريوي توفان فرضي در استان سمنان و در منطقه شه‌سفيد گرمسار برگزار شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيدمحمد موسوي‌زاده در مراسم افتتاحيه اين مانور که با حضور پروفسور علي اکبر جلالي پدر توسعه فرهنگي فناوري اطلاعات در ايران و مدير اتاق فکر مديريت بحران تهران و مسئولين استاني برگزار شد افزود: مديريت در حالت بحران، تجربه مستمر کار در صنعت برق است.

وي با بيان اينکه حوادث قابل پيش‌بيني نيستند، خاطرنشان كرد: انجام اينگونه مانورها موجب آمادگي بيشتر براي کارکنان صنعت برق استان در برابر بلايا و حوادث غيرطبيعي به شمار مي‌رود.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان سمنان همچنين تصريح کرد: اجراي اين نمونه فعاليت‌ها، آمادگي و انسجام بيش از پيش را به همراه داشته و مشارکت بين بخشي دستگاه‌هاي اجرايي و هم افزايي نيروهاي عملياتي را به همراه خواهد داشت.

پروفسور علي اکبر جلالي پدر توسعه فرهنگي فناوري اطلاعات در ايران نيز با اعلام اينکه با راه‌اندازي شهرهاي الکترونيک تمامي شهروندان امکان مشاهده اين مانورها را با يک تلفن همراه دارند، اظهار كرد: تمامي اطلاعات در شهر الکترونيک ثبت و ضبط شده و همگي مي‌توانند در انتقال دانايي مشارکت فعالي داشته باشند.

پروفسور علي اکبر جلالي اذعان كرد: تا 5 سال آينده زندگي سنتي کنار رفته و مجبوريم وارد شهر الکترونيک گشته و بهتر است که با يک فرهنگ بومي در اين عرصه گام بگذاريم.

احمد طاهري، مديرکل دفتر مديريت بحران استانداري سمنان نيز با بيان اينکه امروزه کوچکترين حادثه ابعادي جهاني پيدا خواهد کرد يادآور شد: حوادثي که رخ مي‌دهد را مي‌توان با سرعت عمل و بهره‌گيري از تکنولوژي نوين و عوامل مختلف در اين حوزه مديريت كرد.

احمد طاهري با اشاره به اينکه اجراي مانورهاي عملياتي براي محک زدن ميزان آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي در مواجهه با بحران‌هاي احتمالي است، گفت: انجام اين مانور سترگ تخصصي، نشان از اهتمام مجموعه صنعت توزيع برق استان به اين امر خطير بوده و قابل توجه و قدرداني است.

گفتني است بزرگترين مانور تخصصي برق در استان سمنان که با سناريوي توفان فرضي و با مشارکت شرکت‌هاي توزيع برق نواحي تهران و مازندران بعنوان معين و با استمداد 11 گروه عملياتي و 400 نفر ساعت کار به اجرا درآمد، ظرف مدت کمتر از پنج ساعت کليه اقدامات فني شامل احداث، بهينه سازي و بازسازي 2000 متر شبکه ، نصب42 اصله پايه برق ، 35 دستگاه پايه و سرچراغ روشنايي معابر ، 6 دستگاه برق گير، 9 دستگاه کات اوت ، 4 دستگاه ترانسفورماتور توزيع و 2 دستگاه تابلوي 400 و 250 آمپري نصب و يا جابجا شده‌اند.

قابل ذکر است اين مانور با صرف اعتباري به مبلغ يک ميليارد ريال به اجرا درآمده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها