عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در بارندگي‌هاي اخير؛ بيش از 3 ميليارد تومان خسارت به بخش‌هاي مختلف نهبندان وارد شد

در بارندگي‌هاي اخير؛ بيش از 3 ميليارد تومان خسارت به بخش‌هاي مختلف نهبندان وارد شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:58 ب.ظ

فرماندار نهبندان گفت: بر اثر بارندگي‌هاي اخير و جاري شدن سيل در چند روز اخير خسارتي معادل سه ميليارد و200 ميليون تومان به بخش‌هاي مختلف شهرستان نهبندان وارد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان‌جنوبي، حسين شرافتي در جلسه شوراي اداري نهبندان افزود: اين بارندگي‌ها سبب جاري شدن دو مرتبه سيل در تاريخ‌هاي 13 و 22 بهمن شده است.

وي با بيان اينکه بيشترين خسارت سيل به بخش راه به ميزان 1.5 ميليارد تومان بوده است، اظهار کرد: سيل به بخش کشاورزي در حدود يک ميليارد تومان، در بخش‌هاي آب فاضلاب روستايي، معادن، صنايع و مسکن 170 ميليون تومان و به مدارس روستايي و عشايري 30 ميليون تومان خسارت وارد ساخته است.

فرماندار نهبندان با اشاره به اينکه اقدامات کارشناسي و خدمت‌رساني به منطاق دچار سيل همچنان ادامه دارد، تصريح کرد: از مسئولان اجرايي ذيربط شهرستان درخواست داريم تا بر حسب وظيفه هر چه سريع‌تر اقدامات و خدمات‌رساني‌هاي لازم را به مردم انجام دهند.

ميزان بارندگي سال زراعي جاري 70 ميلي‌متر بوده است

شرافتي گفت: ميزان بارندگي سال زراعي جاري در نهبندان 70 ميلي‌متر بوده که نسبت به سال گذشته 184 درصد افزايش يافته است.

وي ادامه داد: در اين شهرستان سال گذشته ميزان بارندگي حدود 24 ميلي‌متر بوده ولي در سال جاري تاکنون به 70 ميلي‌متر رسيده و اين بارندگي‌ها ان شا‌ء الله سبب رونق وضعيت کشاورزي، دامداري و معيشت مردم مي‌شود.

حمايت مردم نهبندان از هدفمندي يارانه‌ها

فرماندار نهبندان با بيان اينکه مردم شهرستان نهبندان براي حمايت از سياست‌هاي دولت به ويژه قانون هدمندي يارانه‌ها طوماري را امضا و به نهاد رياست جمهوري ارسال کردند، تصريح کرد: با همکاري مردم با بازار شهرستان هيچگونه تخلفي را بعد از اين اجراي اين قانون نداشته و کنترل و تنظيم بازار مداوم انجام مي‌گيرد.

شرافتي خاطرنشان کرد: مردم محروم اين منطقه به خوبي دريافتند که اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها سبب محرويمت‌زدايي مي‌شود و به هين خاطر تمامي شهروندان از اين وضعيت رضايت کامل دارند.

وي افزود: کشاورزان و دامداراني که داراي ماشين‌آلات کشاورزي هستند و نياز به ميزان سوخت کمتر از 6 هزار ليتر دارند از طريق سايت تجارت آزاد ثبت نام کنند و ادارات مربوطه همکاري لازم را در اين راستا با اين قشر انجام دهند.

کلنگ‌زني و افتتاح 89 پروژه به مناسبت دهه مبارک فجر

فرماندار نهبندان اظهار کرد: به مناسبت دهه مبارک فجر سال جاري تعداد 89 پروژه خدماتي، فرهنگي، مذهبي و عمراني در شهرستان نهبندان با حضور مشاور رئيس جمهور و مديرکل دفتر مناطق محروم کشور، استاندار خراسان جنوبي و معاونان وي کلنگ‌زني و افتتاح شده است.

شرافتي ميزان اعتبارات هزينه شده براي اين تعداد پروژه را حدود 17 ميليارد تومان عنوان کرد و گفت: با کلنگ‌زني کارخانه شير و کشتارگاه صنعتي و احداث چند کارخانه فرآوري سنگ علاوه بر رفع بخشي از کميود اشتغال نيز چرخه اقتصادي منطقه نيز دچار رونق مي‌شود.

اختصاص 75 درصدي اعتبارات سال جاري نهبندان

وي افزود: اعتبارات سال جاري شهرستان بالغ بر 25 ميليارد تومان است که تا کنون 75 درصد آن به ادارات نيز اختصاص يافته است.

فرماندار نهبندان تصريح کرد: پروژه‌هاي دستگاههاي اجرايي شهرستان در حال حاضر از60 درصد پيشرفت فيزيکي برخوردار است.

شرافتي خطاب به مسوولان شهرستان گفت: در پايان سال مالي مديراني که کمترين جذب اعتبار را داشته باشند به مردم معرفي مي‌شوند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها