عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نمايشگاه بزرگ کتاب در جيرفت راه‌اندازي شد

نمايشگاه بزرگ کتاب در جيرفت راه‌اندازي شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:59 ب.ظ

در مراسمي با حضور مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي جنوب کرمان، فرماندار جيرفت و ساير مسئولين و دوستداران کتاب، نمايشگاه بزرگ کتاب در حسينيه شهداي جيرفت راه‌اندازي شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين"احمد حسيني"، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي جنوب کرمان در حاشيه راه‌اندازي اين نمايشگاه در گفت وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه کوير، گفت: اين نمايشگاه به مدت يک هفته مورد استفاده علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد و در مجموع در اين نمايشگاه سه هزار عنوان با 50 هزار جلد کتاب عرضه شده است.

وي افزود: تصميم داريم با فرهنگ‌سازي و نهادينه کردن کتاب در بين اقشار مختلف مردم سطح آگاهي و اطلاعات مردم را افزايش دهيم.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي جنوب کرمان تصريح کرد: در سه ماه گذشته 21 هزار جلد کتاب با ارزش200 ميليون تومان در جنوب استان رايگان توزيع شده است.

حجت‌الاسلام حسيني اظهار کرد: يکي از اهداف بزرگ تجهيز کتابخانه‌هاي مساجد و دانشگاه‌ها و کتابخانه‌هاي خودگردان، واگذاري کتاب به اين کتابخانه‌هاست.

وي بيان کرد: در آينده نزديک نيز چندين هزار جلد کتاب با ارزش200 ميليون تومان در جنوب کرمان توزيع خواهد شد.

"ابراهيم غنچه‌پور" فرماندار جيرفت هم در آيين راه‌اندازي نمايشگاه بزرگ کتاب در جيرفت گفت: امروز انقلاب اسلامي با علم و معرفت الهي الگوي بسيار ممتازي براي ساير کشورها است و اگر بخواهيم اين مهم با عزت و افتخار بيشتري استمرار داشته باشد بايد فرهنگ کتاب و کتابخواني را در جامعه توسعه دهيم.

وي اظهار کرد: بايد فضاي فکر و انديشه در جامعه نهادينه شود تا بتوانيم موفقيت‌هاي ارزشمندي را به دست آوريم.

فرماندار جيرفت بيان کرد: خوشبختانه با استقلال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي جنوب کرمان توجه خاصي به امور فرهنگي و کتاب شده است که رضايت اصل هنر و علاقه‌مندان را کسب کرده است.

يادآور مي‌شود نمايشگاه کتاب جيرفت به مدت يک هفته صبح‌ها از ساعت 8 تا 12 و عصرها از ساعت 15 تا 19 با 40 درصد تخفيف براي عموم عرضه مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها