عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش خبرداد: اختصاص900 ميليارد تومان براي ادامه طرح تخريب و بازسازي مدارس

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش خبرداد: اختصاص900 ميليارد تومان براي ادامه طرح تخريب و بازسازي مدارس
پنج شنبه 28 بهمن 1389  05:59 ب.ظ

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش در مراسم توديع و معارفه مديركل نوسازي مدارس خوزستان گفت: عملكرد استان خوزستان در بخش عمراني، از لحاظ ساخت و ساز مدارس، كيفيت پروژه‌ها در بخش معماري و همچنين تجهيزات مدارس، در پنج سال اخير موفقيت آميز بوده و رتبه نخست كشور را كسب كرده است.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ايسنا، مرتضي رييسي در مراسم توديع قدرت‌الله نياكان و معارفه جمشيد فرح‌بخش به عنوان مديركل نوسازي مدارس خوزستان كه در تالار مهتاب اهواز برگزار شد، اظهار كرد: انجام يك پروژه از شروع آن كه شامل تامين اعتبار، اجرا و به نتيجه رساندن است، به پيگيري زيادي نياز دارد. در 5 سال گذشته با توجه به اعتبار بسيار خوبي كه در اختيار بخش عمران در كشور قرار گرفت، چند صد پروژه اجرا و كارهاي بسيار بزرگي انجام شد.

رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور با بيان اينكه در دولت نهم و دهم نسبت به سنوات قبل، اعتبار عمراني بخش آموزش و پرورش كشور بيش از سه برابر شده است، افزود: طي برنامه چهارم توسعه، بيش از پنج هزار و 600 ميليارد تومان در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفت.

وي افزود: طي پنج سال، 15 ميليون و 400 هزار متر مربع فضاي آموزشي جديد جايگزين و تا دهه فجر امسال تحويل داده شد. هر روز بيش از هشت هزار متر مربع زير بناي آموزشي در كشور ساخته شد. طبق بررسي‌ها، در اين مدت‌زمان، هر دو ساعت يك فضاي آموزشي و هر روز بيش از 54 كلاس درس در كشور ساخته مي‌شد.

رئيسي خطاب به فرحبخش، مديركل نوسازي مدارس استان خوزستان ادامه داد: سه انتظار عمده اين است كه هيچ موقع كيفيت را فداي كميت نكنيد؛ مهمترين اصل براي ما كيفيت است. نوع ساخت و ساز مدارس در استان صنعتي است، اما در جنوب استان خوزستان بايد ساخت و ساز بتن آرمه شود.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش ادامه داد: لازم است فضاي آموزشي شامل كلاس درس، به اندازه كافي و مدارس مجهز به نمازخانه و سالن ورزشي باشند.

وي تصريح كرد: دومين انتظار درباره خيرين است، ساخت و ساز مدارس بدون كمك خيرين امكان‌پذير نيست. وجود خيرين در كنار ساخت و ساز مدارس بعد معنوي به پروژه مي‌دهد و بايد خيرين را در جايگاه خودشان تكريم كنيم.

رئيسي اظهار كرد: انتظار بعدي تعامل است؛ بايد همه مسوولان با هم تعامل داشته باشند و حركت‌ها در جهت سياست‌گذاري استان و در نهايت سياست‌هاي دولت باشد.

رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور با اشاره به تخصيص 500 ميليارد تومان اعتبار براي تكميل پروژه‌هاي عمراني نيز افزود: همچنين براي سال آينده 900 ميليارد تومان اعتبار براي ادامه طرح تخريب و بازسازي مدارس در كل كشور اختصاص يافت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها