عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با حضور معاون وزير علوم، نشست هيات نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان بوشهر برگزار شد

با حضور معاون وزير علوم، نشست هيات نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان بوشهر برگزار شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:00 ب.ظ

جلسه هيات نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان بوشهر در سومين دور از سفرهاي استاني هيات دولت به اين استان با حضور دكتر ايرانمنش ـ رييس مركز هيات امناي وزارت علوم ـ‌ و هيات همراه در دانشگاه خليج فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «صنفي آموزشي» ايسنا، دكتر ايرانمنش در اين نشست با اشاره به تاثير مثبت عملكرد صحيح و بازديدهاي انجام شده از سوي هيات‌هاي نظارت آموزش عالي استاني در بهبود عملكرد مراكز آموزش عالي، اظهار كرد: اين هيات‌ها با ارائه نتايج بازديدها و جمع بندي‌هاي خود از نقاط قوت و ضعف مراكز آموزش عالي،‌ كمك موثري در برطرف كردن معايب و گام نهادن در مسير رشد و توسعه و استانداردسازي به اين مراكز مي‌كنند.

وي با بيان اينكه از اين پس توسعه آموزش عالي در كشور بر اساس آمايش سرزمين صورت مي‌گيرد، گفت: توسعه و گسترش مراكز آموزش عالي بر اساس آمايش سرزمين و نيازهاي هر منطقه موجب از ميان رفتن بسياري از مشكلات و مسائل موجود در اين خصوص مي‌شود، چرا كه با اين روش و ايجاد يك مركز آموزش عالي، رشته‌هاي مورد نياز و ساير مسائل آن با نگرشي منطقي و مورد نياز منطقه بر اساس پتانسيل‌ها و استعدادهاي هر استان انجام مي‌شود.

نماينده تام الاختيار وزير علوم، با اشاره به رشد مناسب شاخص‌هاي آموزش عالي در دانشگاه خليج فارس در چند سال اخير اظهار اميدواري كرد: اين دانشگاه با گسترش رشته‌هاي تحصيلات تكميلي به خصوص در بخش دريا و دريانوردي بتواند به عنوان يك مركز آموزش عالي تخصصي در اين رشته‌ها فعاليت كند.

همچنين در اين نشست دكتر اشك پور ـ دبير هيات نظارت و ارزيابي آموزش عالي استان بوشهر ـ ضمن ارائه گزارشي از عملكرد اين هيات، به نقاط برتر و كاستي‌هاي مراكز آموزشي اين استان اشاره كرد.

وي با اعلام راه‌اندازي وب سايت دفتر نظارت و ارزيابي دانشگاه خليج فارس، گفت: هدف از راه‌اندازي اين وب سايت، رعايت اصلاح الگوي مصرف و اطلاع رساني در مورد آخرين وضعيت دانشكده‌ها و دانشگاه است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها