عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استاندار زنجان: سال آينده، سال نهضت اشتغال در کشور خواهد بود

استاندار زنجان: سال آينده، سال نهضت اشتغال در کشور خواهد بود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:01 ب.ظ

استاندار زنجان گفت: با برنامه‌ريزي‌هايي که توسط دولت صورت گرفته است، سال آينده، سال نهضت اشتغال در کل کشور خواهد بود.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه زنجان، محمد رئوفي‌نژاد در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري که در مسجد جامع شهرستان خدابنده برگزار شد، ابراز کرد: از آنجائي که استان زنجان به تعهد خود در سال جاري مبني بر ايجاد 27 نفر و 140 فرصت شغلي عمل کرده و تاکنون 99 درصد ايجاد اين تعداد فرصت شغلي محقق شده است، بنابراين رقم تعهد استان از 2 ميليون و 500 هزار فرصت شغلي ايجاد شده در کشور طي 2 سال آينده حدود 70 هزار فرصت شغلي خواهد بود.

وي افزود: رقمي که براي استان در راستاي ايجاد اشتغال در سال 1391 پيش‌بيني شده، همانند امسال خواهد شد و با عملياتي کردن برنامه‌ها در سال 1392، ايجاد فرصت‌هاي شغلي در استان به روزرساني مي‌شود.

همچنين مديرکل کار و امور اجتماعي استان، از برگزاري دومين جشنواره اشتغال بانوان در هفته آينده خبر داد و گفت: روز شنبه هفته آينده، دومين همايش اشتغال بانوان در سالن هلال احمر زنجان برگزار مي‌شود.

فضايل مقدسي افزود: براي اين همايش 19 طرح با ايجاد زمينه اشتغال1500 نفر جمع بندي شده است.

اين مقام مسئول عنوان کرد: اين همايش با حضور بانوان استان، استاندار، امام جمعه و ساير مسئولين و مديران دستگاه‌هاي اجرايي برگزار مي‌شود.

وي به اجراي طرح مشاغل خانگي اشاره کرد و يادآور شد: هر خانواده مي‌تواند بدون ايجاد مزاحمت براي همسايگان، در خانه براي خود اشتغال ايجاد کند؛ به گونه‌اي که هم اکنون مشاغل خانگي در کشورهاي پيشرفته 42 درصد از کل مشاغل را به خود اختصاص داده است.

مقدسي شناسايي فرصت ها، ايجاد توازن، کاهش هزينه‌هاي توليد، افزايش بهره‌وري و ارتقاء مديريت کسب و کار خانگي را از جمله اهداف مشاغل خانگي عنوان کرد و گفت: دولت 20 ميليارد تومان اعتبار در قالب تسهيلات بانکي براي ايجاد مشاغل خانگي براي استان در نظر گرفته است که به زودي کار ثبت‌نام در اين زمينه آغاز خواهد شد.

گفتني است در اين جلسه گزارشي از آخرين عملکرد سيستم بانکي استان در زمينه پرداخت تسهيلات به طرح‌هاي اشتغال ارائه شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها