عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي‌كنند

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي‌كنند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:01 ب.ظ

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي گفت: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند.

به گزارش ايسنا ،خمجاني در بازديد از امكانات نجات غريق بجنورد با اعلام اينكه 50 هزار ناجي در حال حاضر به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند، افزود: از اين تعداد حدود 20 هزار نفر را بانوان تشكيل مي دهند.

وي با اشاره به اينكه سالانه تعداد ناجيان غريق در كشور رشد قابل ملاحظه‌اي داشته ادامه داد: يكي از اهداف اصلي اين فدراسيون گسترش دوره‌هاي آموزش ناجي در استانها و حتي شهرستانهاست كه خوشبختانه تاكنون در تمامي استانها كلاسهاي آموزشي به صورت فعال در حال برگزاري است.

وي اضافه كرد: در گام بعدي اين فدراسيون در نظر دارد دوره هاي آموزشي ارتقاء مربيگري و داوري را نيز در سطح كشور گسترش دهد.

خمجاني درباره وضعيت ايران در فدراسيون جهاني اين رشته و در مسابقات بين المللي و جهاني نيز گفت: در حال حاضر ايران در سطح آسيا مقام دوم و در سطح آسيا و اقيانوسيه مقام سوم را دارد، سال گذشته نيز در مسابقات جهاني مصر ورزشكاران كشورمان در ميان برترينهاي جهان موفق به كسب دو نشان برنز شدند كه اين افتخار بزرگي براي ايران در اين رشته است.

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي وضعيت رشته غواصي و گسترش اين رشته را در كشور مطلوب ارزيابي كرد و افزود: اين فدراسيون در رشته غواصي بيشتر كار نظارت بر فعاليت شركتهاي آموزش غواصي را بر عهده دارد، اما با اين وجود تاكنون كلاس هاي متعددي براي گسترش و ارتقاء غواصان در كشور انجام شده است.

وي اضافه كرد: در حال حاضر نيز چندين مربي ايراني با مدارج مربيگري جهاني در كشور كار تربيت مدرس غواصي را انجام مي دهند كه پيشتر اين كار از طريق حضور مدرساني از كشورهاي خارجي امكان پذير بود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها