عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

هشدار آمريكا نسبت به افزايش خشونت در افغانستان در سال 2011

هشدار آمريكا نسبت به افزايش خشونت در افغانستان در سال 2011
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:02 ب.ظ

افسر ارشد ارتش آمريكا اعلام كرد، خشونت در افغانستان در سال 2011 نسبت به 2010 افزايش خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) به نقل از خبرگزاري رويترز، آدميرال مايك مولن، رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا هشدار داد، با وجود اينكه آغاز خروج تدريجي نيروهاي آمريكايي از ژوئيه آغاز مي‌شود، اما خشونت‌ها در اين كشور جنگ زده در حال افزايش است.

مولن در بيانيه‌اي كه براي كميته نيروهاي مسلح مجلس نمايندگان آمريكا ارسال كرد نوشت: گمان مي‌كنيم خشونت در سال 2011 بيش از سال گذشته باشد.

وي در اين بيانيه خود اشاره‌اي نكرد كه آيا اين امر به منزله افزايش شمار تلفات نيروهاي ارتش آمريكاست يا خير.

خشونت در افغانستان پس از افزايش 30 هزاري نيروهاي آمريكايي در اين كشور براي مبارزه با طالبان، تشديد شده است.

تلفات غيرنظامي و نظامي سال 2010 به بالاترين حد خود طي 10 سال جنگ در افغانستان رسيد و بيش از 2300 سرباز خارجي از آغاز جنگ از سال 2001 در اين كشور كشته شدند.

مولن در بيانيه خود به دستاوردهاي آمريكا در افغانستان اشاره كرد، اما هشدار داد پيشرفت‌هايي كه در سركوب شبه نظاميان طالبان داشته‌ايم با خلاء دولتي مقتدر در افغانستان تحت الشعاع قرار گرفته است.

وي در اين بيانيه افزود: اين مساله توانايي ما را در حفظ، نگه داري و ارتقاي پيشرفت‌هايمان با مشكل مواجه مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها