عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مسائل سیاسی هم بر بهداشت باروری موثر است

مسائل سیاسی هم بر بهداشت باروری موثر است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:05 ب.ظ

مسائل سیاسی هم بر بهداشت باروری موثر است


سلامت نیوز :دبیر همایش بین المللی تاثیر شرایط محیطی بر بهداشت باروری گفت: توانمند سازی زنان و مقابله با آلاینده های محیطی، مسائل اقتصادی اجتماعی و سیاسی نیز بر بهداشت باروری موثر است.
به گزارش مهر، دکتر ربابه طاهری پناه با بیان اینکه توانمند سازی زنان و مقابله با آلاینده های محیطی از عناصر اصلی بهداشت باروری است، افزود: فاکتورهای بیولوژیک، مسائل اقتصادی اجتماعی و سیاسی نیز بر بهداشت باروری موثر خواهد بود.


وی بهداشت باروری را یک واقعیت کاملا فیزیکی، روانی و رفاهی اجتماعی دانست که تمامی فرآیندهای عملکردی و سیستم بهداشتی تولید مثل را در برمی گیرد.

طاهری پناه ادامه داد: علاوه بر تاثیر بر چهارچوب زندگی مردم اعم از شرایط اقتصادی، آموزش و پرورش، اشتغال، شرایط زندگی و محیط خانواده اجتماعی و روانی، جنسی و قانونی می تواند تحت تاثیر نیز قرار گیرد.

دبیر همایش بین المللی تاثیر شرایط محیطی بر بهداشت باروری افزود: رحم زن باردار اولین محیطی است که انسان با آن مواجه می شود و درصورتیکه سموم محیطی و آلاینده ها در بدن تجمع پیدا کرده باشند، از طریق بند ناف و شیر به فرزند منتقل شده، رشد و نمو و باروری آینده آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: مرکز تحقیقات باروری و ناباروری درصدد برآمد تا با همکاری سازمانهای بین المللی جهانی بهداشت، یونیسف، دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت با برگزاری نشستی علمی اقدام به شناسایی آلاینده های محیطی و چگونگی تاثیر و مقابله با آنها پرداخته تا در نهایت اقدام مثبتی در راه ارتقای آگاهی و دانش مردم انجام دهیم.

metallic2

metallic2
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها