عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آملي لاريجاني: قوه قضاييه به حكم وظيفه ذاتي خود فتنه‌گران را تعقيب خواهد كرد

آملي لاريجاني: قوه قضاييه به حكم وظيفه ذاتي خود فتنه‌گران را تعقيب خواهد كرد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:15 ب.ظ

رييس قوه قضاييه تاكيد كرد: اين گروه خوارج بايد بدانند كه نظام اسلامي در عين رافت، هيچ‌گاه ضربه به آرمان‌هاي انقلاب، اقدام عليه امنيت كشور و خدشه بر عزت و حيثيت نظام را تحمل نخواهد كرد.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني طي سخناني در همايش سراسري قضات دادگستري كل استان تهران كه با موضوع «شان و استقلال قضايي قضات و تاثير آن در اجراي عدالت و احقاق حق» برگزار شد، اظهار كرد: در چند روز اخير دشمنان اسلام حركت‌هاي سخيفي را در كشور دامن زدند و متاسفانه سران فتنه پس از انتخابات گويي نمي‌بينند كه حامي حركت 25 بهمن چه كساني هستند. تمام دستگاه‌هاي اطلاعاتي و تبليغاتي كشورهاي غربي، منافقين و سلطنت‌طلبان تحريك مي‌كنند كه افراد در يك راهپيمايي براي مقابله با راهپيمايي عظيم و باشكوه 22 بهمن، حضور پيدا كنند.

وي ادامه داد: آيا نمي‌توان فهميد كه پشت سر اين قضايا چه كساني هستند؟ تبليغات عده‌اي از فراري‌ها و حرف‌هاي اوباما و كلينتون كافي نيست براي اين كه مشخص شود پشت پرده اين قضايا چه كساني هستند؟ به نظر بنده خيانت سران فتنه به نظام اسلامي و آرمان‌هاي امام راحل (ره) و ملت شريف ايران بر كسي پوشيده نيست.

نظام اسلامي ضربه به آرمان‌هاي انقلاب و اقدام عليه امنيت كشور را تحمل نخواهد كرد

سران فتنه با اطلاعيه پراكني‌هاي شوم خود نمي‌توانند در ميان ملت جايي داشته باشند

رييس دستگاه قضا تصريح كرد: اين گروه خوارج بايد بدانند كه نظام اسلامي در عين رافت، هيچ گاه ضربه به آرمان‌هاي انقلاب، اقدام عليه امنيت كشور و هم چنين خدشه بر عزت و حيثيت نظام را تحمل نخواهد كرد. سران فتنه بدانند كه با اطلاعيه پراكني‌هاي شوم خود نمي‌توانند در ميان ملت جايي داشته باشند.

قوه قضاييه اجازه‌ نمي‌دهد سران فتنه با آن همه جنايت، خود را قهرمان نشان دهند

آملي لاريجاني ادامه داد: مردم بيدار ما مي‌دانند كه حمايت آمريكايي‌ها، انگليسي‌ها و صهيونيست‌ها چه معنايي دارد. قوه قضاييه به حكم وظيفه ذاتي خود مسلما فتنه‌گران را تعقيب خواهد كرد و در عين رسيدگي عادلانه به وضعيت آنان، اجازه نخواهد داد سران فتنه با آن همه جنايت، خود را در بوق‌هاي تبليغاتي دشمن، قهرمان نشان دهند.

مطمئن باشيد كوتاهي نخواهيم كرد

  مردم، صبر توام با هوشياري داشته باشند

وي گفت: ما با احترام به احساسات پاك مردم و با تشكر از نمايندگان مجلس، روحانيون و فضلا مي‌خواهيم كه اجازه دهند قوه قضاييه در چارچوب قانون و رعايت مصالح نظام به اين مسائل رسيدگي كند و مطمئن باشند كه كوتاهي نخواهيم كرد و اجازه نخواهيم داد بيش از اين از تحمل نظام اسلامي سوءاستفاده كنند. اميدواريم مردم، صبر و تحمل توام با هوشياري داشته باشند.

حركت‌هاي عظيم مردمي نويد يك تحول اساسي در خاورميانه را مي‌دهد

به گزارش ايسنا، رييس قوه قضاييه در ادامه اظهار كرد: خيزش بزرگي در جهان اسلام پديد آمده و جريان‌هاي بسيار تند و غافلگير كننده‌اي در كشورهاي اسلامي به‌وقوع پيوسته است. حركت‌هاي عظيم مردمي در تونس، مصر، يمن، الجزاير و ... نويد يك تحول اساسي در خاورميانه را مي‌دهد.

وي افزود: 32 سال قبل طوفاني در كشور ما به‌پا خاست و مردم براي احياي حقوق خود و احياي ارزش‌هاي الهي و انساني انقلاب كردند. در طول اين مدت انقلاب شكوهمند اسلامي جريان‌هاي متعددي را پشت سر گذاشت.

آملي لاريجاني مهمترين شاخصه‌ انقلاب اسلامي را ارزشها و آرمان‌هاي الهي انقلاب عنوان كرد و گفت: امام راحل (ره) همواره در سخنان خود به اسلام و ارزش‌هاي اسلامي و انساني تاكيد داشتند.

تاثير انقلاب اسلامي را در جهان اسلام مشاهده مي‌كنيم

رييس قوه قضاييه خاطرنشان كرد: امروز تاثير حركت انقلابي مردم در 32 سال پيش را در كل جهان اسلام مشاهده مي‌كنيم. در مصر، مردم با دست خالي ديكتاتوري را به پايين كشيدند و اين حركت‌ها به نوعي الگو گرفتن از انقلاب اسلامي ما است. در مقابل اين حركت عظيم انقلاب اسلامي ايران، دشمنان اسلام ساكت ننشسته و طراحي‌هاي فراواني كرده و به پراكندن ادعاهاي واهي براي تضعيف نظام بر آمدند.

وي يادآور شد: هميشه اين اقدامات به صورت مستقيم نبوده است و آنها كساني را با تابلوي روشنفكر و انديشمند و امثال آن برانگيخته و ايده‌هاي خاصي را كه به فروپاشي اين تفكر اسلامي منجر مي‌شد، مطرح كردند. ترويج انديشه سكولاريسم در جهان اسلام جديد نيست ولي ترويج و توسعه آن به اين شكل در دهه‌هاي اخير بسيار قابل توجه است. برخي از استراتژيست‌هاي غربي تصريح كردند كه براي موفقيت در انقلاب مخملي بايد انديشه‌هاي برخاسته از قرآن و سنت را بخشكانند.

آملي لاريجاني اظهار كرد: خوشبختانه در كشور ما اين مساله نتوانست انقلاب را به عقب برگرداند. كشورهاي مسلمان در انديشه‌هاي ديني خود ثابت قدم‌تر شدند و مشاهده مي‌كنيد كه جريان خيره‌كننده و بسيار موثري در معادلات بين‌المللي در مصر و تونس روي مي‌دهد.

انقلاب اسلامي با صلابت و اقتدار به‌پيش مي‌رود

انقلاب ما نيز با وجود همه دشمني‌ها و اقدامات غير انساني كه عليه ما به كار برده و مي‌برند، با صلابت و اقتدار به‌پيش مي‌رود و اين كشور به استناد آيات قرآني و رهبري‌هاي الهي امام امت (ره) و مقام معظم رهبري به حركت خود ادامه داده است.

به نظامي كه پرچم ارزش‌هاي الهي را به دست گرفته افتخار مي‌كنيم

رييس دستگاه قضايي گفت: در جهاني كه غرق در امور شهواني و حيواني است و تمام امور بر محور دنيا و اقتصاد مي‌چرخد، بلندكردن پرچم ارزش‌هاي الهي و انساني كار آساني نيست و ما نيز به نظامي كه پرچم اين ارزش‌ها را به دست گرفته افتخار مي‌كنيم و اميدواريم حق‌تعالي به اين نظام و ارزش‌هاي الهي و انساني آن بيش از پيش كمك كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها