عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شهاب‌الدين صدر در شوراي عالي استان‌ها:

شهاب‌الدين صدر در شوراي عالي استان‌ها:
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:15 ب.ظ

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: جمهوري اسلامي مترقي‌ترين قوانين را در خود دارد كه در آن برنهاد شوراها تاكيد شده است و اين نهاد را به عنوان نماد مردم‌سالاري اسلامي مدنظر قرار داده كه نبايد آن را كمرنگ كرده و يا نسبت به آن بي‌توجه و بي‌تفاوت باشيم.

به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيد شهاب‌الدين صدر كه امروز ميهمان چهل‌ويكمين اجلاس شوراي عالي استان‌ها بود، در جمع نمايندگان اين شورا با اعلام اينكه استقلال سياسي، اجتماعي و نظامي جمهوري اسلامي ايران در شرايط كنوني به بركت اسلام و انقلاب حاصل شده است، اظهار كرد: جمهوري اسلامي فصل جديدي از شرايط اجتماعي و اقتصادي خود را آغاز كرده كه با اجراي قانون هدفمند‌كردن يارانه‌ها شكل جديد آن به وضوح قابل مشاهده است.

وي با اشاره به اهتمام مجلس چهارم و پنجم براي اصلاح قيمت بنزين، اظهار كرد: متاسفانه در دوران خاتمي اين طرح و پيشنهاد اجرايي نشد، اما دولت دهم توانست آن را با موفقيت آغاز و اجرا كند و در حال حاضر با همه تحريم‌ها و مشكلاتي كه داشته‌ايم، امور معيشتي مردم مختل نشده است.

صدر تصريح كرد: در حال حاضر در عرصه‌هاي نظامي به سطحي مناسب و قابل قبول رسيده‌ايم به حدي كه امكان تست موشك بالستيك را هم داريم، اما قطعنامه‌ شوراي امنيت اين اجازه را به ما نمي‌دهد، اما همه جهان مي‌داد كه ما اين توانايي را داريم كه در داخل كشورمان تمام نيازهاي نظامي‌مان را تامين كنيم.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه مجلس و شوراها را به عنوان نمادهاي اراده‌ نظام جمهوري اسلامي براي مردم‌سالاري عنوان كرد و گفت: جمهوري اسلامي مترقي‌ترين قوانين را در خود دارد كه در آن بر نهاد شوراها تاكيد شده است و اين نهاد را به عنوان نماد مردم‌سالاري اسلامي مدنظر قرار داده كه نبايد آن را كمرنگ كرده و يا نسبت به آن بي‌توجه و بي‌تفاوت باشيم.

وي با تاكيد براين‌كه نهاد شوراها نبايد خطوط انحرافي داشته باشد، افزود: نمايندگان شوراها در واقع از بطن مردم بيرون آمده‌اند و همراه‌شدن آنها در صحنه‌هاي مختلف انقلاب نشان از همراهي مردم دارد.

وي با اشاره به گستردگي شوراها در همه‌ شهرها و روستاهاي كشور گفت: هر چند كه اختلافاتي در جايگاه شوراها و فعاليت آنها وجود دارد، اما اين جايگاه نمي‌تواند اصل نهاد شوراها را زيرسوال ببرد.

به گزارش ايسنا، وي در ادامه با اشاره به حوادث چند روز اخير و 25 بهمن‌ماه كه بلافاصله پس از حضور پرشور مردم در راهپيمايي 22 بهمن‌ماه انجمن شد، تصريح كرد: دشمن مي‌خواست با اين حركت خود به حركت انقلابي مردم ضربه بزند و نقطه‌ اميد مردم را خدشه‌دار كند، اما اين حركت ضد ديني و ضد انقلابي قطعا به مردم و نظام جمهوري اسلامي ايران آسيبي وارد نمي‌كند و ملت ايران از جايشان تكان نمي‌خورند.

صدر با بيان اين‌كه 9 دي‌ماه يكي از فصل‌هاي مهم حضور همه‌جانبه‌ي مردم در صحنه است، گفت: از اين روزهاي حضور مردم در همراهي با نظام جمهوري اسلامي ايران كم‌ نداشته‌ايم و حكومت‌هاي مردمي براساس همين حضور در صحنه‌ مردم، پايداري خود را حفظ مي‌كند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها