عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

- غافلگير شدن معترضان خواب‌آلود بحريني با حملات نيروهاي امنيتي

- غافلگير شدن معترضان خواب‌آلود بحريني با حملات نيروهاي امنيتي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:15 ب.ظ

نيروهاي امنيتي بحرين امروز (پنجشنبه) با حمله به بيش از1000 معترض ضد دولتي بحرين، از جمله زنان و كودكان دو تن از آنها را به ضرب گلوله كشته و 50 تن ديگر را به شدت مجروح كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نوشته روزنامه لس آنجلس تايمز، معترضاني كه شب گذشته را در ميدان اللولؤ منامه گذراندند، اوايل صبح امروز با گاز اشك آور نيروهاي امنيتي بحرين غافلگير شدند. اين حمله حدود 3 بامداد انجام شد و دهها خودرو پليس و خودروهاي مجهز ارتش و آمبولانس در اطراف اين ميدان مستقر شده بودند.

به گفته يكي از شاهدان، دو تن از معترضان در درگيري با نيروهاي امنيتي و با اصابت گلوله جان باختند. برخي از معترضان در حالي كه شعارهاي ضد دولتي سر مي‌دادند ميدان را ترك كردند و دست كم 50 تن از آنان كه جراحت‌هاي سنگين داشتند براي درمان فوري به بيمارستان منتقل شدند اما به گفته پزشكان حال برخي از آنان وخيم گزارش شده و احتمال دارد شمار تلفات افزايش يابد.

يكي ديگر از شاهدان اظهار كرد: در ميدان اللولؤ پزشكان چادرهايي بر پا كرده بودند كه صبح امروز از سوي نيروهاي امنيتي مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و بسياري از افراد كه براي انتقال به بيمارستان سوار آمبولانس شده بودند توسط نيروها بيرون كشيده و از ناحيه سر و بدن مورد اصابت باتوم قرار مي‌گرفتند.

روز چهارشنبه نيز معترضان در مراسم تشييع پيكر يكي از معترضان شركت كردند و شعارهايي عليه سرنگوني دولت سر دادند.

پادشاه بحرين نيز روز سه‌شنبه در سخنراني تلويزيوني خود از مرگ اين جوان معترض اظهار تاسف كرد و اعلام كرد اصلاحات مورد نظر مردم را بررسي مي‌كنيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها