عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نوشابه های انرژی زا برای کودکان خطرناک است

نوشابه های انرژی زا برای کودکان خطرناک است
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:27 ب.ظ

 

بر اساس گزارش محققان دانشگاه میامی میلر نوشابه های انرژی زا برای کودکان خطرناک بوده بویژه که تاثیرات آن ابتلا به دیابت، صرع ،اختلالات قلبی و یا اختلالات خلقی و رفتاری است.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز " به نقل از medicalnewstoday این محققان اعلام کردند: نوشابه های انرژی زا تاثیرات مخربی بر سلامت کودکان و نوجوانان می گذارند ، بررسی ها نشان می دهد این نوشیدنی هیچ سودی ندارد و نباید بخشی از رژیم غذایی کودکان و نوجوانان شود.

آنها این نوشابه ها را بررسی کردند و به علاوه در مورد سمی بودن بالقوه آن گزارش دادند زیرا مصرف بیش از حد کافئین در کودکان باعث ایجاد سم در بدن آنها می شود.

آنها در حال تحقیقات بیشتر برای یافتن اثرات زیانبار نوشابه های انرژی زا در گروه در معرض خطر هستند.

متخصصان اطفال در مورد اثر خطرات احتمالی نوشابه های انرژی زا در کودکان و نوجوانان بخصوص گروه های آسیب پذیر باید خانواده ها را مطلع کنند، مصرف بیش از حد می تواند منجر به تشنج ، سکته مغزی و حتی مرگ ناگهانی شود.

این گروه برای تکمیل تحقیقات خود در جاهای مختلف تحقیق کردند و نتایج تحقیقات خود را اینگونه اعلام کردند: کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان جوان جزء نیمی از مصرف کنندگان نوشابه های انرژی زا هستند.

نوشابه های انرژی زا اغلب حاوی سطوح بالایی از مواد محرک مانند کافئین، تورین و گوارانا هستند که سطح آن برای بسیاری از نوجوانان زیاد است.

محققان پیشنهاد کردند که باید تبلیغات در مورد این نوشابه های مضر محدود شود، زیرا کافئین زیاد برای افراد زیر ۱۸ سال اثرات زیانباری بر سلامت آنها می گذارد.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها