عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عوارض مسواک نزدن در شب !!

عوارض مسواک نزدن در شب !!
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:35 ب.ظ

بزاق دهان در زمان خواب شبانه در صورت مسواك نزدن مهمترین عامل پوسیدگی دندان است.

لیلا نصیری خانلر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: مهمترین زمان مسواك برای حفظ بهداشت دندان ها پیش از خواب شبانه و همچنین پس از بیداری به صورت ۲ نوبت در شبانه روز است.

وی افزود: مسواك زدن بعد از مصرف هر نوع وعده غذایی كامل ترین توصیه برای حفظ بهداشت دندان به حساب می آید ولی به دلیل كمتر ترشح كردن بزاق دهان در زمان خواب شبانه در طول ۷ تا ۸ ساعت شب، میكروب های لثه و دندان بیشترین فرصت را برای شیوع پوسیدگی دندان ها به دست می آورند كه در این راستا افراد به طور جد باید شب ها قبل از خواب مسواك و بهداشت دندانی خود را رعایت كنند.

نصیری خانلر تصریح كرد: به طور كلی۲ عامل مسواك نزدن صحیح و نوع بزاق هر فرد مهمترین دلایل گرفتن جرم و در نهایت پوسیدگی دندان ها است و در این راستا افراد باید آگاه باشند كه برخی بزاق های دهانی عامل اصلی فراگیری جرم گسترده بر روی دندان ها است.

این دندانپزشك اظهار داشت: بر اساس توصیه همیشگی دندانپزشكان بررسی دندان ها باید برای افراد در هر ۶ ماه صورت پذیرد و به دلیل تفاوت بزاق افراد، باید معاینات دهان و دندان توسط دندانپزشك انجام شود زیرا برخی بزاق های دهانی فرآیند جرم پذیری دندان ها را افزایش می دهد و باید توسط دندانپزشك بررسی شود.

نصیری خانلر خاطرنشان كرد: برخی بزاق ها جرم بیشتری بر روی دندان ایجاد می كنند و در صورت تغذیه نامناسب و چسبیدن رنگ دانه ها بر روی دندان، زمان پوسیدگی بسیار كاهش می یابد كه این امر طول عمر دندان ها را نیز كمتر می كند.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها