عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس اداره‌ كل سلامت شهرداري تهران خبرداد: راه‌اندازي 22 باشگاه درمان چاقي تا پايان سال در تهران

رييس اداره‌ كل سلامت شهرداري تهران خبرداد: راه‌اندازي 22 باشگاه درمان چاقي تا پايان سال در تهران
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:42 ب.ظ

رييس اداره‌ كل سلامت شهرداري تهران، نقش آموزش، آگاهي‌دهي و توانمند‌سازي شهروندان در پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هايي نظير ديابت را بسيار حائز اهميت دانست.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر قهرماني درباره‌ راه‌اندازي كانون‌هاي ديابت در سطح شهر، گفت: شهر تهران داراي 375 محله است كه تاكنون موفق شده‌ايم 350 خانه‌ سلامت را در سطح شهر راه‌اندازي كنيم، به‌ طوري كه هر محله‌اي داراي يك خانه‌ سلامت است كه اين شبكه تا پايان سال كامل مي‌شود و در كنار آن كانون‌هاي ديابت را نيز تاسيس خواهيم كرد.

وي هم‌چنين افزود: مجموعه‌ خانه‌هاي سلامت، داراي 120 هزار عضو است كه خود مردم در اين مكان به بيان مشكلات و ارائه‌ راهكارهاي مداخله‌اي براي حل مشكلات مربوط به سلامت خود و خانواده‌شان مي‌پردازند.

قهرماني درباره‌ فعاليت‌هاي اداره‌ كل سلامت شهرداري تهران بيان كرد: شهرداري تهران در كنار اقداماتي كه از سوي ذي‌نفعان ديگر سلامت، براي رشد و بهبود ساز و ‌كارهاي زندگي سالم صورت مي‌گيرد، تلاش مي‌كند تا مجموعه‌ توانمندي‌هاي لازم براي ارتقاي سلامت براي شهروندان را فراهم آورد.

وي همي‌چنين افزود: رويكرد خانه‌هاي سلامت، ارائه‌ خدمات باليني نيست، بلكه مركزي است، براي جلب مشاركت‌هاي مردمي و نهادهاي متولي به منظور بهبود وضعيت سلامت و نقش شهرداري در اين مراكز كه اغلب نقش تسهيل‌كنندگي امور است و تلاش خواهيم كرد تا بتوانيم همه‌ مردم شهر تهران را تحت پوشش شبكه‌هاي سلامت شهرداري قرار دهيم.

قهرماني از راه‌اندازي 22 باشگاه درمان چاقي تا پايان سال در تهران خبر داد و گفت: بيش از 61 درصد از شهروندان تهراني داراي اضافه وزن هستند كه با ايجاد و گسترش باشگاه‌هاي چاقي، آموزش‌هاي لازم در خصوص چگونگي كاهش، كنترل و تنظيم وزن به مردم داده مي‌شود، چرا كه اضافه وزن زمينه‌ساز بروز بسياري از بيماري‌ها و مشكلات جسماني است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها