عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس جمهور درجمع منتخبان وفرهيختگان استان: با احياي روش‌هاي مديريت ايراني كشور را بسازيم

رييس جمهور درجمع منتخبان وفرهيختگان استان: با احياي روش‌هاي مديريت ايراني كشور را بسازيم
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:43 ب.ظ

رييس جمهور كشورمان با بيان اينكه روشهاي مديريت ايراني بسيار برجسته بود،‌ گفت: امروز نيز نيازمند به کارگيري مجدد از اين شيوه‌هاي مديريتي هستيم زيرا راه حل‌هاي وارداتي مشکلي را حل نمي‌کند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر محمود احمدي‌نژاد در ديدار با منتخبان و فرهيختگان استان بوشهر، ماموريت اصلي ايرانيان را ساختن ايران عنوان کرد و افزود: امروز ساختن ايران يک ماموريت ديني، الهي و انقلابي است. زيرا نام ايران امروز ديگر تنهاي يک منطقه و نقشه جغرافيايي نيست.

وي « عدالت ، شجاعت، ايستادگي، پاکي، خداپرستي، صداقت، ظلم ستيزي و حمايت از مظلوم » را تداعي کننده نام ايران در ذهن مردم جهان عنوان کرد و اظهار داشت: امروز نام ايران نشان دهنده راه نجات است و عشق مردم دنيا به ايران به دليل ايفاي نقش ملت ايران در جهان است، ضمن آنكه دوران مارکسيست و سرمايه داري در جهان تمام شده چرا كه اين نظام‌ها نتوانسته‌اند سعادت بشر را تضمين کنند زيرا در پي اين بودند تا اين سعادت را بدون ارتباط بشر با آسمان تامين کنند.

رييس جمهور گفت: تمام دنيا اخبار پيشرفت‌هاي علمي ايران را دنبال مي کنند و زماني که در ايران پيشرفتي اتفاق مي افتد تمام تبليغات آنها خنثي و باور‌هاي جهان زير و رو مي شود و امروز دنيا تشنه يک فرهنگ متعالي و راه جديد است، البته اشکالات زيادي در راه رسيدن به هدف وجود دارد اما هم دولت و هم مردم براي برطرف کردن مشکلات تلاش مي کنند و سعي مي کنيم در يک مسير درست به سمت پيشرفت حرکت کنيم .

احمدي‌نژاد در ادامه تصريح کرد: خدا ملت ايران را خلق کرده، پرورش داده، از کوي حوادث عبور داده و براي ارائه الگو به جهان و اين ماموريت مهم آماده کرده است. ما نمي خواهيم گذشته تاريخي خود را به رخ ساير ملت ها بشکيم اما همگان مي دانند زماني که ايراني ها متمدن بودند و دانشمندان درجه يکي به جهان معرفي کرده‌اند بسياري از مردمان جهان از انجام کارهاي اوليه خود نيز ناتوان بودند.

رييس جمهور « توکل به خدا،‌ همدلي، کار و تلاش، اميد، خود باوري و الگو » را از عوامل ساختن ايران برشمرد و اضافه كرد: در يک نظام آرماني و اسلام ناب، همه عزيز و محترم هستند و بايد با اتحاد با يکديگر اين ماموريت مهم را به سرانجام برسانيم.

وي خاطرنشان كرد: بدون کار و تلاش، رسيدن به هدف ارزشمند محال است و به اين نکته توجه داشته باشيد که کشور با پشت ميز نشيني اداره نمي شود و کار بايد تبديل به يک عبادت يا ارزش شود.

احمدي‌نژاد اميد را موجب اختراع، توليد و پيشرفت دانست و گفت: انسان با اميد در جامعه حرکت مي‌کند. امام راحل به ملت ايران باوراند که « مي توانند». در اين برهه تاريخي نيز بايد توانمندي خود را باور کنيم و با احياي روش‌هاي مديريت ايراني کشور را بسازيم، زيرا راه حل هاي وارداتي مشکلات را حل نمي کند.

رييس جمهور به مشکلات نظام سرمايه‌داري و چپاول ثروت ملت‌ها توسط استعمارگران اشاره كرد و گفت: استعمارگران طوري سازمان اقتصاد جهاني برنامه‌ريزي مي کنند که کسي متوجه غارت جيب ملت‌ها توسط آنها نشود اما به لطف خدا اين سيستم سرمايه داري هم به پايان راه رسيده است و تمام دنيا متوجه شده که اين نظام نمي‌تواند مشکلات آنها را حل کند و يک بيداري جهاني اتفاق افتاده است اما تا رسيدن به جامعه جهاني سعادتمند راه بسياري در پيش است.

رييس جمهور خطاب به استعمارگران و سران نظام‌هاي سرمايه داري گفت كه اگر بخواهند يک ريال از پول ملت ايران را چپاول کنند آنچنان دستشان را قطع مي کنيم تا صداي ناله‌شان گوش فلک را کر کند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها