عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آيت‌الله‌ العظمي نوري ‌همداني: بقاع متبرکه را به قطب‌هاي فرهنگي تبديل کنيم

آيت‌الله‌ العظمي نوري ‌همداني: بقاع متبرکه را به قطب‌هاي فرهنگي تبديل کنيم
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:43 ب.ظ

آيت‌الله العظمي نوري‌ همداني با تاکيد بر اين‌که در بقاع متبرکه نبايد تنها به زيارت اکتفا شود، اظهار كرد: بايد تدابيري انديشيد تا اين مراکز به قطب‌هاي فرهنگي تبديل شوند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين مرجع تقليد در حاشيه آيين غبارروبي ضريح مطهر امامزاده موسي ‌مبرقع، يکي از وظايف شيعيان و علاقمندان اهل‌بيت‌ (ع) را توجه به موضوع ولايت دانست و اظهار كرد: مسئله ولايت و امامت مسئله‌اي بسيار مهم است که از پيامبر‌ (ص) به يادگار مانده و آن حضرت بر توجه به اهل‌بيت (ع) تاکيد فراوان كرده‌اند.

وي ادامه داد: در همين راستا تکريم و تعظيم امامزاده‌ها و زيارت آنان به‌عنوان بخشي از محبت اهل بيت‌ (ع) بر ما لازم است.

نوري همداني زيارت قبور امامزادگان را داراي فضيلت و ثواب فراوان دانست و با تاكيد بر تشويق مردم براي زيارت اين اماکن گفت: هنگام حضور در بقاع متبرکه نبايد تنها به زيارت اکتفا شود بلکه اين اماکن بايد به قطب‌هاي فرهنگي تبديل شوند.

اين مرجع تقليد افزود: بايد ترتيبي اتخاذ شود که در امامزاده‌ها فرهنگ اهل‌بيت‌ (ع) ترويج يابد و مردم با معارف اين بزرگواران آشنا شوند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود آستان مقدس امامزاده موسي مبرقع را مد نظر قرار داد و يادآور شد: بافت قم طوري است که اين امامزاده در مکان دور افتاده‌اي واقع شده است و راه مناسبي براي تردد زائران آن وجود ندارد؛ در صورتي که جايگاه ايشان همانند شاه‌چراغ است. بر اين اساس بايد سعي شود تا با تدابيري اين مکان داراي صحن و سرا و بارگاه مناسب و شايسته شود.

به گزارش ايسنا به نقل از مركز خبر حوزه، نوري همداني با تاکيد بر لزوم معرفي ابعاد مختلف شخصيتي اين امامزاده بزرگوار، تصريح کرد: وظيفه ما تکريم، تعظيم و زيارت امامزادگان است؛ بنابراين بايد اهتمام ويژه‌اي نسبت به نشر علوم اهل‌بيت (ع) و ايجاد قطب فرهنگي در اين اماکن مقدس صورت پذيرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها