عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس كل دادگستري استان كرمان: مردم تشنه محبت و برخورد خوب هستند

رييس كل دادگستري استان كرمان: مردم تشنه محبت و برخورد خوب هستند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:43 ب.ظ

رييس کل دادگستري استان كرمان، ماندگاري عدالت و امنيت در تمامي ابعاد را نيازمند نهادينه شدن اخلاق در رفتارهاي فردي و اجتماعي دانست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام توكلي طي سخناني در همايش تبيين مسايل امنيتي و اجتماعي شهرستان کرمان که با حضور استاندار و مسئولان اجرايي، انتظامي و اعضاي شوراهاي حل اختلاف برگزار شد، رابطه بين عدالت، امنيت و اخلاق را رابطه‌اي مهم و تاثيرگذار توصيف کرد و گفت: همانگونه که امنيت داراي ابعاد گوناگوني است، عدالت نيز در ابعاد مختلف متبلور مي‌شود و هر چه در اجراي عدالت محکم‌تر و قاطع‌تر عمل شود، طرف مقابل نيز از موضع قوي‌تر و عکس‌العمل شديدتري وارد مي‌شود.

وي افزود: عدم اجراي عدالت سبب بدبيني و بي‌اعتمادي مردم مي‌شود و از طرفي اجراي عدالت نيز عکس‌العمل منفي افراد ذي‌نفع را به همراه خواهد داشت.

رييس كل دادگستري كرمان يادآور شد: اگر عدالت به‌خوبي اجرا شود، بسياري از ناامني‌ها بروز نخواهد کرد. مجريان عدالت و برپاکنندگان امنيت هر دو نياز به رعايت اخلاق دارند و اگر در مسير تحقق عدالت و امنيت، خدشه‌اي ايجاد شود ناشي از عدم رعايت اصول اسلامي و اخلاق است.

رييس شوراي قضايي استان كرمان خاطرنشان كرد: باور قلبي به مردم، موجب علاقمندي به آنها و ارائه خدمات ارزنده و بي‌منت خواهد بود.

توكلي گفت: تکريم ارباب رجوع تا زماني که به ايمان قلبي تبديل نشود، اجرايي نخواهد شد و بايد تلاش کرد تا خدمت به مردم فضيلت تلقي شود.

وي با بيان اينکه «مردم تشنه محبت و برخورد خوب هستند»، اين انتظار را انتظاري به حق و مورد تاکيد دين مبين اسلام توصيف كرد.

رييس كل دادگستري كرمان با تاکيد بر اينکه همه افراد در جايگاه‌هاي مختلف نيازمند تذکر هستند، گفت: همه مسئولان بايد نسبت به ارائه آموزشهاي اخلاقي به پرسنل و کارکنان اهتمام داشته باشند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها