عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پژوهش هر خروجي كه داشته باشد نتايج آن مي‌تواند براي انسان و رفاه او مفيد باشد

پژوهش هر خروجي كه داشته باشد نتايج آن مي‌تواند براي انسان و رفاه او مفيد باشد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:43 ب.ظ

رييس شوراي تحقيقات آموزش و پرورش خوزستان گفت: تعاملي كه به واسطه برپايي نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي آموزش و پرورش ميان ادارات و دانش‌آموزان و معلمان پژوهشگر ايجاد شد، توانست زمينه توسعه در فرهنگ پژوهش را فراهم كند.

 

دكتر غلامحسين عبادي در گفت ‌وگو با خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)ـ منطقه خوزستان ـ اظهار كرد: نخستين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي مناطق آموزش وپرورش استان در40 غرفه در مجتمع ورزشي المهدي(عج) برپا شد.

 

وي ادامه ‌داد: شكوفايي استعدادهاي دانش‌آموزان، معلمان و پژوهشگران استان در جهت توليدات ابتكاري و خلاقيت آنها براي توسعه فرهنگ تعليم و تربيت در خوزستان، هدف از برپايي اين نمايشگاه در اهواز بود.

 

رييس شوراي تحقيقات آموزش و پرورش خوزستان گفت: با توجه به استقبالي كه از نمونه‌هاي توليدي و ابتكاري پژوهشگران آموزش و پرورش استان در نمايشگاه هفته پژوهش خوزستان صورت گرفت، تصميم گرفتيم نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي آموزش و پرورش به صورت مستقل در بهمن‌ماه برپا كنيم.

 

عبادي افزود: نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي آموزش و پرورش شامل دست‌سازه‌ها، ابتكارات و توليدات دانش‌آموزان، معلمان و پژوهشگران پژوهشكده تعليم و تربيت استان خوزستان است كه در حوزه‌هاي فني، حرفه‌اي، الكترونيك، نانو تكنولوژي و ساير مواد آموزشي موردنياز عرصه آموزش و پرورش ساخته شده‌اند.

 

وي درباره استقبال صورت گرفته از اين نمايشگاه اظهار كرد: استقبال از نمايشگاه به‌گونه‌اي بود كه در روز نخست بيش از 845 نفر از مسئولان، معلمان و خانواده دانش‌آموزان خوزستاني بازديد كردند.

 

رييس پژوهشكده تعليم و تربيت استان خوزستان گفت: مراجعه‌كنندگان بيشتر از غرفه دست‌سازه‌ها و ابتكارات آموزش و پرورش دزفول، سازه‌هاي ماكاروني، و رباتيك پژوهش‌سراي غدير، غرفه مدرسه هوشمند، غرفه نانوتكنولوژي دانش‌آموزان بهبهان و غرفه اداره آموزش و پرورش ناحيه 3 اهواز بازديد كردند.

 

عبادي اظهار كرد: پژوهش به طور كل هر خروجي كه داشته باشد، نتايج آن مي‌تواند براي انسان و رفاه او مفيد باشد. پژوهش زمينه پذيرش توانايي و باور اين را كه ما قادر هستيم با كمترين امكانات و تجهيزات به عنوان يك انسان آزادانديش به توسعه جامعه و نظام خود فكر كنيم، ايجاد مي‌كند؛ اين باور، معلمان و دانش آموزان پژوهشگر ما را به سمت افزايش انگيزه در جهت اجراي كارهاي پژوهشي هدايت مي‌كند.

 

وي با بيان اينكه نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي آموزش و پرورش به ايجاد و افزايش انگيزه در ميان دانش آموزان، پژوهشگران و خانواده‌ها كمك مي‌كند، گفت: اين نمايشگاه حركتي را به سمت كاربست يافته‌هاي پژوهشي انجام داده و بين عمل و نظريه پلي را ايجاد كرده است تا دانش‌آموزان و معلمان به اين برسند كه مي‌توانند از نظريه به عمل و از عمل به نظريه برسند.

 

نخستين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي مناطق آموزش و پرورش خوزستان صبح امروز(پنج‌شنبه، 28 بهمن‌ماه) در اهواز به كار خود پايان داد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها