عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طي سميناري در ارمنستان بررسي شد؛ تطبيق انقلاب اسلامي ايران با ساير انقلاب‌هاي جهان

طي سميناري در ارمنستان بررسي شد؛ تطبيق انقلاب اسلامي ايران با ساير انقلاب‌هاي جهان
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:45 ب.ظ

به مناسبت سي و دومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران، دانشگاه دولتي ايران با همكاري سفارت كشورمان در جمهوري ارمنستان روز گذشته - چهارشنبه - اقدام به برگزاري سميناري تحت عنوان «بررسي تطبيقي انقلاب اسلامي ايران با ساير انقلاب‌هاي جهان» كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در اين سمينار كه با حضور روساي دانشكده‌هاي روابط بين‌الملل، علوم سياسي، شرق شناسي، ايران شناسي، مركز تحقيقات استراتژيك، اساتيد و دانشجويان برگزار شد، ابتدا دكتر آرام سيمونيان رييس دانشگاه دولتي ايروان با اشاره به هويت، جايگاه و تاثير انقلاب اسلامي بر پيشرفت ايران، از آن به عنوان مهمترين پديده قرن بيستم نام برد و افزود: انقلاب اسلامي موجبات تغيير گسترده در زمينه‌هاي سياسي، اجتماعي، فرهنگي و ديني در ايران را فراهم آورد و باعث پيشرفت و سعادت ملت ايران شد.

پس از آن، سيدعلي سقائيان، سفير جمهوري اسلامي ايران در ارمنستان، طي سخناني با اشاره به ويژگيهاي انقلاب اسلامي ايران و مقايسه آن با ساير انقلابهاي معاصر به توصيف ابعاد مختلف شخصيت حضرت امام (ره) پرداخت و از ايشان به عنوان يك فرد متفكر، فيلسوف، انسان‌شناس، عارف و فقيه نام برد كه نگاه ويژه‌اي به مقوله انسان داشته است.

وي با توجه به تعريف و جايگاه انسان به طور عام از منظر امام (ره) تغيير و دگرگوني دروني انسانها را به عنوان مهمترين هدف در اين راستا دانست.

سفير كشورمان با اشاره به نامه حضرت امام (ره) به گورباچف و دعوت از وي براي بازگشت به خويشتن انساني خود، افزود: معظم له طي سخنراني‌ها و پيامهايشان عليرغم وجود مكاتب مختلف بشري مانند: اومانسيم، كاپيتاليسم، ليبراليسم، كمونسيم ... ضمن مخالفت با ساختار استكباري حاكم بر جهان، مردم مستضعف تحت سلطه و استمثار اعم از مسلمان، مسيحي و يهودي در سراسر جهان را به طور عام مورد خطاب قرار مي‌داد و به عنوان يك رهبر مذهبي جهت تحقق اهداف و پيروزي انقلاب اسلامي بر خلاف انقلابهاي كلاسيك و رايج معاصر استفاده از خشونت را تاييد نمود.

سقائيان در ادامه با اشاره به گذشت سي و دو سال از انقلاب اسلامي عليرغم اعمال فشارهاي همه جانبه از سوي دنياي استكبار بر ملت ايران افزود: انقلاب ايران همچنان پويا، بالنده، در حال تكامل و پيشرفت در تمامي عرصه‌ها مي‌باشد و نقش ملت ايران در ناكام گذاشتن هدف آمريكا و دنياي غرب جهت ايجاد اختلاف بين مردم و حكومت غير قابل انكار مي‌باشد.

وي با تحليل حركت‌هاي مردمي در منطقه به خصوص در تونس و مصر و تاثير انقلاب اسلامي ايران بر آنان، اقدام آمريكا براي به انحراف كشاندن انقلاب‌هاي مردمي منطقه را مورد تقبيح قرار داد.

در پايان، سفير ايران از قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به عنوان عنصر مترقي در نظام كشورمان ياد كرد كه در آن حقوق اقليت‌هاي مسيحي، يهودي و زرتشتي تضمين گرديده و حضور توام با تكامل و پيشرفت ارامنه در ايران را به عنوان بهترين نمونه در اين زمينه دانست.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها