عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مديركل تامين اجتماعي خوزستان: آماده ارائه خدمات بيمه به كشاورزان هستيم

مديركل تامين اجتماعي خوزستان: آماده ارائه خدمات بيمه به كشاورزان هستيم
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:46 ب.ظ

مديركل تامين اجتماعي خوزستان گفت: عدم تامين امكانات تحصيلي و شغلي براي زندگي و تامين آينده كشاورزان منجر به مهاجرت آنها به حاشيه شهر و متوسل شدن به مشاغل كاذب مي‌گردد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ علي تركاشوند در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه مجامع بيمه تامين اجتماعي كشاورزي كه امروز(28 بهمن‌ماه) در محل سازمان نظام صنفي كشاورزي برگزار شد، اظهار كرد: ارايه خدمات به زحمت‌كش‌ترين اقشار جامعه مانند كشاورزان از اهداف نظام جمهوري اسلامي است.

 

وي افزود: مقايسه وضعيت كنوني بخش كشاورزي كشور با وضعيت اين بخش پيش از پيروزي انقلاب اسلامي نشانگر انقلابي بزرگ در بخش كشاورزي است.

 

تركاشوند گفت: امروز كشور ما نيازمند تامين مواد غذايي و معيشتي خود از كشورهاي بيگانه نيست كه اين مرهون كشاورزان كشور است.

 

وي بيان كرد: با دريافت نخستين ليست كشاورزان معرفي شده از سوي سازمان نظام صنفي كشاورزي قطعا خدمات تامين اجتماعي به آنها ارايه مي‌شود.

 

مديركل تامين اجتماعي خوزستان از آمادگي اين اداره كل نسبت به ارايه خدمات در سراسر استان خبر داد و افزود: طبيعتا ممكن است در اجرا مشكلاتي پيش بيايد كه با برگزاري جلسات مستمر و مشترك بتوان مشكلات را حل كنيم.

 

رييس سازمان نظام صنفي كشاورزي و منابع طبيعي:

اجراي كامل قانون نظام صنفي زيرساخت‌ توسعه كشور را محكم مي‌كند

 

مسعود اسدي، رييس سازمان نظام صنفي كشاورزي و منابع طبيعي در ادامه اين مراسم گفت: با اجراي كامل قانون نظام صنفي كشاورزي و منابع طبيعي و تامين بيمه اجتماعي كشاورزان زيرساخت‌هاي توسعه كشور محكم مي‌شود.

 

وي اظهاركرد: اگر در جامعه كشاورزي فقري مشاهده مي‌شود ناشي از عدم تامين اجتماعي كشاورزان است كه منجر به مهاجرت آنها به شهر و به هم‌ريختن منظم مشاغل شهري و درآمد هر 2 طبقه مهاجر و شهري مي‌شود.

 

وي افزود: كشاورزان، مرزدار و توليدكننده مواد غذايي كشور در طول تاريخ‌اند، اگر روند خالي شدن روستاها از خانوار و سكنه ادامه بيابد فكر توسعه يك خيال و آرمان بيشتر نخواهد بود.

 

رييس سازمان نظام صنفي كشاورزي و منابع طبيعي اهواز گفت: با معرفي كشاورزان از سوي سازمان نظام صنفي كشاورزي به سازمان تامين اجتماعي پس از تشكيل پرونده صدور دفترچه بيمه و خدمات تامين اجتماعي انجام و بازرسي‌هاي سازمان تامين اجتماعي پس از آن انجام شود و به‌گونه‌اي نباشد كه با گذشت زمان بازرسي صورت گيرد و پس از آن دفترچه بيمه صادر گردد.

 

اسدي با بيان اينكه بايد اصل را بر صحت و صداقت بگذاريم تصريح كرد: در جايي كه سازمان نظام صنفي كشاورزي وارد شود حفاظت از سازمان خدمات دهنده و بيت‌المال در صدر كارهاي قرار مي‌گيرد؛ قانون گرايي مطلق شعاري است كه از ابتدا به آن تاكيد مي‌كنيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها