عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مراسم بزرگداشت امام موسي صدر در دانشگاه يزد برگزار شد

مراسم بزرگداشت امام موسي صدر در دانشگاه يزد برگزار شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:50 ب.ظ

مراسم بزرگداشت امام موسي صدر با حضور مهندس فيروزان، از اقوام امام موسي صدر، در سالن مجتمع علوم انساني با همت کانون مطالعاتي بينش دانشگاه يزد برگزار شد.

به گزار ش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه يزد- فيروزان در جمع دانشجويان دانشگاه يزد گفت: جايگاه تعريف ما از انسان به اندازه‌اي مهم است که تعيين کننده تاريخي است که مي سازيم و شيعه در شناخت انسان به دنبال شناخت امر مافوق است تا انسان را به سرچشمه صفات الهي پيوند زند .

وي تفاوت امام موسي صدر را با بسياري از فقهاي همدوره خود، نگاه او نسبت به انسان دانست و گقت: از مجموع اصلاح‌گراني که خدا به آنان توفيق داد تا انديشه خود را پياده کنند و موفق نيز باشند خيلي کم پيدا مي‌شود که يکي از انان امام موسي صدر باشد.

وي گفت: امام موسي صدر اعتقاد داشت بايد جامعه‌اي از تمام جهات مقاوم براي ايستادن در برابر اسرائيل ساخت.

فيروزان گفت: امام موسي صدر اديان و اقتصاد و ... را در خدمت انسان ميداند و انسان را خليفه خدا بر روي زمين و مقدم بر همه مخلوقات مي داند و مي گفت هر اندازه که توانمندي هاي انسان شناخته شود در مسير جاودانگي و تکريم انسان گام برداشته شده است.

فروزان افزود: امام موسي صدر مطمئن بود که معارف شيعه به دنياي جديد جواب ميدهد و در عين حال به همزيستي بسيار تاکيد داشت.

وي همچنين بيان کرد: تمام فعاليت هاي امام موسي صدر در خدمت حفظ کرامت انسان و و در قياس با شان انساني است.

وي خاطرنشان کرد: موسي صدر خدمت به انسان را روي ديگر ايمان به خدا مي داند و رويکرد او نسبت به آزادي به رسميت شناختن کرامت انسان و خوش گماني نسبت به انسان مي داند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها