عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

- ادامه تظاهرات بحريني‌ها براي سومين روز متوالي

- ادامه تظاهرات بحريني‌ها براي سومين روز متوالي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:52 ب.ظ

چهارتن از مقامات ارشد بحرين در اعتراض به خشونت نيروهاي نظامي در مقابله با تظاهركنندگان استعفا دادند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري فرانسه، نزار البحارنه، وزير امور خارجه، عبدالله الدرازي، مسوول كميته آشتي ملي، سلمان كمال‌الدين، رئيس ستاد مشترك ارتش و فيصل الحمر، وزير بهداشت بحرين در اعتراض به قلع و قمع تظاهرات توسط نيروهاي امنيتي از مقامهاي خود استعفاء دادند.

از سوي ديگر نزديك به پنج هزار تظاهركننده بحريني امروز براي سومين روز پياپي در ميدان لؤلؤ شهر منامه تجمع كرده و خواستار تغيير نظام و اصلاحات قانون اساسي شده‌اند.

اين تظاهركنندگان اعلام كرده‌اند كه ديگر به اصلاحات سياسي راضي نمي‌شوند و تنها در صورت تغيير نظام حاكم در اين كشور به تجمع خود پايان خواهند داد.

از سوي ديگر پزشكان و پرستاران بحريني امروز در اعتراض به تصميم وزارت دفاع مبني بر عدم انتقال مجروحان درگيري‌هاي اخير با آمبولانس‌هاي وزارت بهداشت تظاهرات كردند.

اتحاديه اروپا نيز از خشونت نيروهاي بحريني در برخورد با تظاهركنندگان كه باعث كشته شدن چهار تن و زخمي شدن ده‌ها تن ديگر شد ابراز تاسف كردند و از دولت بحرين خواسته است اجازه برگزاري تجمع‌هاي مسالمت‌آميز را به ملت بحرين بدهد.

از سوي ديگر منابع آگاه بحريني در گفت‌وگو با پايگاه اينترنتي اسلام تايمز اعلام كرده‌اند كه بامداد امروز بيش از 100 خودروي زرهي نيروهاي مسلح قطر به همراه ماشين‌هاي گارد ملي عربستان براي مشاركت در قلع و قمع تظاهرات مسالمت‌آميز به طرف بحرين حركت كردند.

از سوي ديگر نيروي دفاع بحرين در بيانيه‌اي اعلام كرد كه براي فراهم كردن ثبات و ايجاد امنيت و نظم عمومي شديدترين تدابير امنيتي را در اين كشور اتخاذ خواهد كرد.

نيروي دفاع بحرين همچنين از شهروندان بحريني و مقيمان اين كشور خواست كه از تجمع‌ها در مناطق حياتي در مركز پايتخت دوري كرده چرا كه اين كار باعث مختل شدن حركت عبور و مرور و ايجاد ترس و وحشت در ميان مردم مي‌شود كه اين به نوبه خود جان شهروندان و مقيمان اين كشور و منافع آنها را به خطر مي‌اندازد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:- ادامه تظاهرات بحريني‌ها براي سومين روز متوالي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:12 ب.ظ

از اين  وهابي ها هر چي بگين برمياد

كم كم داره شرايط براي ظهور آقا فراهم ميشه كه همون جهاني شدن اعتراضها به ظلم است.

اللهم عجل الولیک الفرج

saeedrsl

saeedrsl
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 56
محل سکونت : آذربایجان شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها