عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برترین اختراعات سال ۲۰۱۰ (پشه ضد مالاریا، iPad)

برترین اختراعات سال ۲۰۱۰ (پشه ضد مالاریا، iPad)
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:56 ب.ظ

 

پشه ضد مالاریا و لیزر پشه
امسال برای پشه ها سال بدی بوده است. این آزار دهنده ترین حشره جهان مسئول سالانه ۲۵۰ میلیون مورد بیماری مالاریا و ۱ میلیون مرگ است. اما دانشمندان در دانشگاه آریزونا از لحاظ ژنتیکی پشه ای را طراحی کرده اند که بدنش نسبت به انگل پلاسمودیوم ایمن است، این انگل همان عامل مالاریا زا است که او آن را با نیش خود انتقال می دهد. گام بعدی ایجاد یک پشه جدید سرسخت تر از نوع معمولی، و سپس رها کردن آن در دنیای وحش (شاید بمدت ۱۰ سال) است، جایی که او بتواند جانشین انواع کشنده پشه شود. در همین حال، ناتان میرولد، مدیرسابق مایکروسافت، درحال توسعه لیزری است که می تواند بدون آسیب رساندن به دیگر حشرات و انسان ها، پشه ها را از میان ببرد. این لیزر، اندازه پشه ها و ضربان بال آنها را ردیابی کرده و سپس حجم عظیمی از حشرات مختلفی را به سوی آنها حمله ور می سازد، و با مرگ آنها به بهداشت عمومی و سلامت انسان ها کمک می کند.

iPad


آیا می دانید شرکت اپل چگونه باقی مانده صنعت تکنولوژی را اختراع می کند؟ این کار اغلب با ابداع مجدد محصولاتی که رقبای او از آن دست کشیده اند، انجام می گیرد. از دیدگاه اصول نظری، iPad صرفا دنباله روی کامپیوترهای صفحه تخت غیر کاربردی مثل کامپیوترهای تبلت مایکروسافت است. اما اپل اولین شرکتی است که سخت افزار و نرم افزار کاربردی به وسیله انگشتان را از یک تغییر کوچک و -نه یک دگرگونی- بر روی یک کامپیوتر شخصی و تبدیل آن به یک جعبه بدون کیبورد ایجاد کرد. درحالیکه او این نتایج را “جادویی” و “انقلابی” می نامد، این نتایج در واقع تنها تحریف کوچکی از واقعیت هستند. یک تحلیلگر می گوید که در تاریخ مصرفی وسایل الکترونیکی، iPad از سایر وسایل غیر از تلفن سریعتر بفروش می رسد.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها