عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سازمان حقوق بشر خواستار توقف خشونت ارتش مصر عليه معترضان شد

سازمان حقوق بشر خواستار توقف خشونت ارتش مصر عليه معترضان شد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  09:46 ب.ظ

89/11/28 - 16:13
شماره:8911280689
سازمان حقوق بشر خواستار توقف خشونت ارتش مصر عليه معترضان شد

خبرگزاري فارس: گروههاي حقوق بشر سازمان عفو بين‌الملل از ارتش مصر درخواست كردند كه هم‌اكنون كه مسئوليت كشور را برعهده دارند، هرگونه استفاده از شكنجه عليه دستگير‌شدگان اعتراضات را لغو كنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آلمان، سازمان عفو بين‌الملل در بيانيه‌اي امروز پنجشنبه تصريح كرد كه ارتش مصر كه هم‌اكنون اداره كشور را برعهده دارد بايد استفاده از شكنجه عليه زندانيان و دستگيرشدگان را لغو كند.

در اين بيانيه آمده است: مقامات ارتش مصر بايد براي پايان دادن به شكنجه و ديگر سوء‌استفاده‌ها عليه زندانيان كه ما هم‌اكنون مي‌دانيم توسط ارتش مصر صورت مي‌گرفته است وارد عمل شود.

گروه مذكور اعلام كرده است كه زندانيان سابق در مصر به اين سازمان اعلام كردند كه زماني كه در حبس بودند و همچنين در حين اعتراضات گسترده عليه حسني مبارك، مورد شكنجه‌هايي از جمله شكنجه با ابزار شلاق و شوك الكتركي قرار مي‌گرفتند.

يكي از معترضان 29 ساله در مصر به سازمان عفو بين‌الملل اعلام كرد كه اخيراً در اعتراضات گسترده مصر، يك نظامي مصري به وسيله يك صندلي بر سر وي كوبيده است و منجر به بيهوشي وي شده است و سپس در معرض شوك الكتريكي قرار گرفته است و تا زماني كه آزاد شود به تجاوز تهديد شده است.

چند روز پيش پس از گذشت چندين روز از تظاهرات گسترده مردم مصر، "حسني مبارك " مجبور به كناره‌گيري از سمت رياست جمهوري مصر شد و كنترل كشور تا اطلاع ثانوي به دست ارتش مصر افتاد.

در حاليكه سازمان عفو بين‌الملل چنين گزارشي از خشونت ارتش مصر تهيه كرده است اما ارتش مصر متعهد شده است كه از شهروندان مصري حمايت كند و از اعمال زور عليه آنها استفاده نكند.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها