عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

غاردرماني به سبک انسان هاي اوليه

غاردرماني به سبک انسان هاي اوليه
پنج شنبه 28 بهمن 1389  10:22 ب.ظ

غاردرماني به سبک انسان هاي اوليه

در زبان يوناني اسپيليليو يعني غار و برخي واژه اسپليليوتراپي را به معني غاردرماني مي دانند. انسان ها از دوران باستان از آثار غارها بر سلامتي خود آگاه بوده و در زمان جنگها براي در امان ماندن از گزند دشمنان در غارها و معادن نمك براي هفته ها پنهان مي شدند.

آنها پس از اينكه مجبور بودند مدتها در غارها زندگي كنند، فهميدند كه علايم برخي از سرفه ها، گرفتگي بيني و ساير بيماري هاي تنفسي در فضاي غارها بهبودي پيدا مي کند. کنجکاوي درباره اين تاثير شگفت انگيز باعث شکل گيري اسپليليوتراپي شد. علمي که سال ها در مشرق زمين و اروپاي مركزي مورد استفاده قرار گرفت.

 

با افزايش آلودگي هوا و آب در قرن اخير، بيماريهاي پوستي، راشهاي پوستي و تنفسي مانند آلرژي، آسم، مشكلات تنفسي نيز افزايش يافت. علم پزشكي با داروها با اين بيماريها مبارزه مي كند اما برخي اوقات فقط علايم بيماري به ظاهر فروكش مي كند و عوارض داروهاي استفاده شده، بيشتر از اثربخشي آنها است.

اسپليليوتراپي، راه درماني طبيعي براي برخي از بيماريها است و شامل گذراندن وقت در زمانهاي كنترل شده در درون غارهاي نمك و استفاده از يونهاي منفي منتشر شده از نمك ها مي شود. ذرات بسيار ريز نمك به فضاي آلوئولها (كيسه هاي هوايي)، برونش ها (راه هاي هوايي ) و برونشيول ها دست پيدا مي كنند و مسير راه هاي هوايي فوقاني و تحتاني را تميز مي كنند.

 

نمكهاي استنشاق شده در غارها، مخاط مجاري تنفسي را فعال مي كند،

باكتري ها را مي كشد و باعث كاهش التهاب ها مي شود، اين كارها

در مجموع باعث باز شدن راههاي هوايي مي شود

 

درمان در روش اسپليليوتراپي شامل قرار گرفتن در معرض هواي غارهاي نمك براي يك ساعت در روز و در طول يك ماه است. البته نيازي نيست براي اين كار به هيماليا سفر كنيد! اخيرا دستگاه هايي ساخته شده اند كه توانايي توليد يونهاي منفي را در فضاي منزل يا اتاق شما دارند.

نمكهاي استنشاق شده در غارها، مخاط مجاري تنفسي را فعال مي كند، باكتري ها را مي كشد و باعث كاهش التهاب ها مي شود، اين كارها در مجموع باعث باز شدن راههاي هوايي مي شود. (برخي از بيماريهاي تنفسي مانند آسم ؛ باعث ايجاد تنگي يا گرفتگي در راههاي هوايي مي شود و با باز شدن اين راهها، علائم اين بيماريها بهبود مي يابند). البته منظور از نمك، نمك طعام نيست بلكه ساير نمكهاي معدني است.

 

زماني كه طوفان مي شود و باران و رعد و برق ايجاد مي شود، هواپر از اكسيژن

 و يونهاي منفي مي شود و در اصل اين يونهاي منفي هستند كه

هنگامي كه پس از يك طوفان از منزل بيرون مي رويم، احساس آرامش را

در ما ايجاد مي كنند. هواي موجود در برخي از غارها نيز درست

همان خواص هواي پس از طوفان را دارد

 
غاردرماني به سبک انسان هاي اوليه

مركز اسپليليوتراپي در كوههاي هيماليا از 250 ميليون سال پيش ساخته شده است، غارهايي داراي مفيدترين انواع نمكها براي انسان كه ازخشك شدن اقيانوسهاي اوليه، شكل گرفته است. اسپليليوتراپي به تنهايي يا همراه با ساير درمانها مي تواند براي بهبود يا كاهش علايم آسم و يا كاهش نياز اين بيماران به داروهاي بتا آگونيست بكار رود. تحقيقات نشان داده است كه اين روش در درمان يا بهبود علايم بسياري از بيماران موثر بوده است.

زماني كه طوفان مي شود و باران و رعد و برق ايجاد مي شود، هوا، پر از اكسيژن و يونهاي منفي مي شود و در اصل اين يونهاي منفي هستند كه هنگامي كه پس از يك طوفان از منزل بيرون مي رويم، احساس آرامش را در ما ايجاد مي كنند. هواي موجود در برخي از غارها نيز درست همان خواص هواي پس از طوفان را دارد.

 

از آسم تا ميگرن

اسپليليوتراپي در درمان آسم، آلرژي ها، برونشيت مزمن، سرفه، سرماخوردگي و آنفولانزا، سينوزيت، فارنژيت، عفونت هاي تنفسي، پسوريازيس، اختلالات هوشياري، ميگرن، افسردگي و اضطراب به كار مي رود. البته در اين روش از تمام انواع غارها استفاده نمي شود بلكه از غارهايي استفاده مي شود كه در آنها برخي از تركيبات معدني خاص وجود دارد.

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

papeli

papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12857
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها