عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

براي اثبات 12 امام 600 روايت وجود دارد

براي اثبات 12 امام 600 روايت وجود دارد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  11:16 ب.ظ

براي اثبات 12 امام 600 روايت وجود دارد
آيت‌الله استادي:
خبرگزاري فارس: امام جمعه قم گفت: در كتاب «جامع الاثر» 600 روايت با موضوع 12 امام جمع آوري شده است كه هيچ كدام از اين روايات تكراري نيستند و اين روايات اثبات مي‌كنند كه انتخاب امامت تنها توسط نماينده صالح خداوند امكان دارد.
به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله رضا استادي ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد اعظم قم اظهار داشت: معصوم بودن، علم گسترده داشتن، قدرت فوق العاده براي اثبات امامت خود و ارتباط با عالم غيب داشتن از جمله خصوصيات امام است كه در قرآن و روايات آمده است.
وي با بيان اينكه امامت ادامه راه نبوت است، عنوان داشت: امامت راهي را كه پيامبران ما طي مي‌كردند ادامه مي‌دهند و تنها تفاوت امامت با نبوت آن است كه امامت درجه و مقام پيغمبري را ندارد.
امام جمعه قم با اشاره به اينكه مردم نمي‌توانند امام را انتخاب كنند، ابراز داشت: اگر فرض كنيم كه مردم مي‌توانند امام را خود تعيين كنند پس چرا خداوند و پيغمبرش امامان را تعيين كردند و مشخص كردند كه اميرالمومنين و فرزندانش امامان و ادامه دهندگان راه آنها هستند و اگر مردم مي‌توانستند تعيين كننده باشند، پس امام جماعت و مراجع تقليد كه علم بيشتري داشتند، مي‌توانستند امام را انتخاب كنند.
وي خاطرنشان كرد: خداوند تعيين كرده كه 12 امام وجود داشته باشد و نه 14 يا 15، چرا كه اگر امام از سوي پيامبر تعيين شده است نشان مي‌دهد كه اين كار، كار مردم نيست و اين دليل خوبي براي ارجح بودن پيامبر به عنوان نماينده خداوند بر مردم است.
آيت‌الله استادي با تاكيد بر اينكه روايات و كتاب‌هاي بسياري براي اثبات اينكه امام و مسئله امامت بايد از سوي خداوند و نماينده او انتخاب شود وجود دارد، تصريح كرد: در هزار و 30 سال پيش كتابي 40 صفحه‌اي از روايات جمع آوري شده است كه نشان مي‌دهد بعد از رسول خدا، اميرالمومنين تا امام زمان امامان ما هستند كه از سوي خداوند تعيين شده‌اند كه اين كتاب شامل 30 روايات مختلف در خصوص 12 امام است.
وي بيان داشت: بعد از اين كتاب و با گذشت زمان كتاب‌هاي متعددي براي اثبات اينكه امامت از سوي خداوند و رسولش تعيين مي‌شود آمده است كه همه اين روايات و آثار نشان از آن دارند كه ما 12 امام داريم، نه بيشتر و نه كمتر.
امام جمعه قم بيان داشت: حر عاملي در كتاب خود كه در 400 سال قبل نوشته است 350 روايت با مضمون اينكه امامان ما 12نفر هستند بيان مي‌كند كه از اميرالمومنين آغاز مي‌شود و تا امامت امام زمام (عج) ادامه دارد.
وي با اشاره به كتاب «منتخب الاثر» آيت‌الله صافي گلپايگاني گفت: اين كتاب در مورد امام زمان (عج) تاليف شده است كه در سه جلد به چاپ رسيده و در جلد نخست آن 310 روايت با مضمون 12 امام آمده است.
آيت‌الله استادي عنوان داشت: يكي از اساتيد حوزه علميه كتابي به نام « جامع الاثر» تاليف كرده است كه در آن 600 روايت با موضوع 12 امام جمع آوري شده است كه هيچ كدام از اين روايات تكراري نيستند.
وي با بيان اينكه 600 روايت براي كسي كه مي‌خواهد ايمان پيدا كند كه تعيين امامت كار مردم نيست و بايد توسط خداوند و پيغمبرش انتخاب شوند وجود دارد، اظهار داشت: كساني كه به شيعه و امامت ما ترديد دارند، بايد ترديد و بدبيني را كنار بگذارند يعني شيعه و علماي شيعه را بشناسند و آنها را مانند علماي خود مورد اعتبار و اعتماد بدانند.
امام جمعه قم ابراز داشت: گفتار ائمه را حجت دانستن راه ديگري است كه به افراد كمك مي‌كند تا نسبت به مسئله امامت و انتخاب امام ايمان بياورند در اين صورت با 10 يا 20 روايت مي‌توانند شك خود را بر انتخاب امامت از سوي پيامبر به يقين تبديل كنند

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها