عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خط پرواز ايلام - مشهد به‌علت نبود مسافر، متوقف شد!

خط پرواز ايلام - مشهد به‌علت نبود مسافر، متوقف شد!
جمعه 29 بهمن 1389  08:43 ق.ظ

مدير فرودگاه شهداي ايلام اعلام کرد: توقف خط پرواز ايلام - مشهد که چندي پيش تنها يک سورتي آن انجام شد، به علت نبود مسافر است؛ چرا که شرکت‌هاي هواپيمايي خصوصي براساس سود سرمايه‌گذاري مي‌کنند.

"مجتبي بياتي"  افزود: شرکت‌هاي هواپيمايي خصوصي که اقدام به ايجاد خط پروازي ميان هر نقطه به نقطه‌اي ديگر مي‌کنند به طبيعت حال به دنبال تامين ضرورت‌ها و منافع مالي خود نيز هستند، لذا به دليل نبود مسافر شرکت مذکور قادر به ادامه کار در مسير ايلام - مشهد نشد.

وي گفت: فرودگاه ايلام قادر است خدمات و سرويس‌دهي روزانه 15 تا 20 پرواز را تامين کند، اما اين کار منوط به شرايط و حجم کمّي مسافر نيز هست، زيرا وقتي که مسافر به حد نصاب هواپيما نرسد شرکت هواپيمايي نمي‌تواند به کارش ادامه دهد.

مدير فرودگاه شهداي ايلام درباره راهکار برون‌رفت از اين معضل نيز افزود: در حال حاضر براي تامين سورتي مجدد مشهد - ايلام و بالعکس، رايزني‌هايي از طريق استاندار و نمايندگان مجلس به جهت جلب کمک و حمايت‌هاي بخش دولتي آغاز شده است.

بياتي از تکميل90 درصد از سامانه فرود دقيق فرودگاه ايلام خبر داد و گفت: با راه‌اندازي اين سامانه کنسلي(لغو) پروازها در مسير ايلام - تهران نيز به حداقل خواهد رسيد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها