عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ميشل سليمان: سخنان باراك نقض قطعنامه سازمان ملل است

ميشل سليمان: سخنان باراك نقض قطعنامه سازمان ملل است
جمعه 29 بهمن 1389  08:48 ق.ظ

89/11/29 - 08:18
شماره:8911280784
ميشل سليمان: سخنان باراك نقض قطعنامه سازمان ملل است

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور لبنان اظهارات وزير جنگ رژيم صهيونيستي را نقض قطعنامه 1701 سازمان ملل دانست و بر آمادگي ارتش، ملت و مقاومت براي مقابله با تهديدات تاكيد كرد.

به گزارش فارس به نقل از النشره لبنان، "ميشل سليمان " رئيس‌جمهور اين كشور در اظهاراتي تهديدهاي "ايهود باراك " وزير جنگ رژيم صهيونيستي در زمينه ورود مجدد نيروهاي صهيونيست‌ به خاك لبنان را نشان دهنده نيت خصمانه اين رژيم در قبال لبنان و همچنان نقض آشكار قوانين بين‌المللي و قطعنامه 1701 شوراي امنيت دانست كه اسرائيل به صورت روزانه آن را نقض مي‌كند.

وي تصريح كرد كه اين اظهارات تنها در راستاي بالا بردن روحيه نظاميان اسرائيلي و همچنين اعلام حمايت از رئيس جديد ستاد ارتش صهيونيستي است، چرا كه وي به خوبي مي‌داند كه ورود به لبنان بازي نيست و اسرائيل درس‌هاي لازم را از تجاوز سال 2006 به لبنان گرفته است.

سليمان ابراز داشت كه اگر باراك روي اين موضوع حساب باز كرده كه كشمكش‌هاي كنوني در زمينه تشكيل دولت مي‌تواند شكافي براي آنها ايجاد كند كه از آن براي اجراي حمله خود به لبنان استفاده كنند، بايد بداند اين تفكر حماقتي است كه به خود وي باز مي‌گردد، چرا كه لبناني‌ها با ارتش، ملت و مقاومت خود براي مقابله با هر گونه تجاوز عليه امنيت و ثبات لبنان آمادگي دارند.

رئيس جمهور لبنان بر اهميت همبستگي داخلي و تقويت وحدت ملي در كشور بدور از منافع و كنار گذاشتن خودخواهي‌هاي شخصي تاكيد كرد و گفت كه براي تشكيل دولتي كه آماده مقابله با چالش‌ها باشد و چرخ فعاليت‌هاي دولتي در داخل را در تمامي زمينه‌ها بچرخاند، بايد موانع را برداشت.

سليمان همچنين ديروز با "مورا كونيلي " سفير آمريكا در لبنان ديدار كرد و با وي در مورد مناسبات دوجانبه و آخرين تحولات لبنان و منطقه گفت‌وگو كرد.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها