عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

شهدا آفريننده شگفتي‌سازترين صحنه‌هاي تاريخ بودند

شهدا آفريننده شگفتي‌سازترين صحنه‌هاي تاريخ بودند
جمعه 29 بهمن 1389  08:52 ق.ظ

89/11/28 - 20:38
شماره:8911280869
جانشين فرمانده كل سپاه:
شهدا آفريننده شگفتي‌سازترين صحنه‌هاي تاريخ بودند

خبرگزاري فارس: جانشين فرمانده كل سپاه عظمت اسلام را ثمره جانفشاني‌هاي شهدا دانست و گفت: شهدا آفريننده شگفتي‌سازترين صحنه‌هاي تاريخ بودند.

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، بعدازظهر امروز (پنج‏شنبه) حسين سلامي در يادواره دو هزار و 700 شهيد شهرستان ري ضمن تبريك ميلاد باسعادت پيامبر عظيم‌الشأن اسلام حضرت محمد مصطفي صلّي الله عليه و آله و سلّم و امام صادق عليه السُلام‌ به محضر امام زمان حضرت ولي‌عصر عجّل الله تعالي فرجه الشريف، امام راحل، مقام معظم رهبري، شهدا و ملت شريف و قدرشناس ايران اسلامي به ويژه مردم وفادار، متدين و حق‌شناس ري اظهار داشت: امام(ره) پرچم اسلام را بر قله‌هاي رفيع عالم برافراشت و سبب شد ملتي را كه زير سياست‌هاي قدرت‌هاي بزرگ مدفون شده بود، احيا كند و به اسلام حيات دوباره بخشيد.
جانشين فرمانده كل سپاه گفت: امام خميني(ره)‌ خورشيد اسلام را از افق ايران به سراسر جهان تاباند و به مستضعفان قدرت عرض اندام مقابل امپراطوري آن زمان را بخشيد. امام(ره) به ملت ايران و مسلمانان عالم عظمت بخشيد و همه معادلات قدرتها را در جهان دگرگون كرد.
وي در ادامه افزود: امروز ثمره آن مجاهدت الهي و عظمت تاريخي اسلام و ايران را در سيماي درخشان ايران مي‌بينيم.
سلامي ضمن آرزوي سلامتي و توفيق روزافزون براي رهبر معظم انقلاب عنوان كرد: مقام معظم رهبري پرچم هدايت نظام را با شجاعت علوي و تدبير نبوي به عنوان ولي‌ امر در دست گرفته و عالم اسلام را از ميان امواج توطئه‌ها با آرامش به ساحل هدايت مي‌كند.
جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: امام و مقام معظم رهبري دو گوهر گران‎قدر و ارزشمندترين موهبت الهي در اين عصر هستند كه همه ملت‌ مسلمان جهان به ويژه ايران را بهره‌مند ساخته است.
وي در ادامه با درود فرستادن به ارواح دو هزار و 700 شهيد شهرستان ري تأكيد كرد: امروز روح بلند اين شهدا در ميان ما و ميزبان امت حزب‌الله هستند و عنايت آنها سبب شد تا ما توفيق حضور در اين مراسم را پيدا كنيم.
سلامي ضمن تقدير از خانواده شهدا بيان داشت: جسم پاك هر شهيد ستاره درخشاني در آسمان ايران اسلامي است. شهيدان نماد فداكاري،‌ جوانمردي، ايثار و گذشت هستند.
جانشين فرمانده كل سپاه تأكيد كرد: جوانان ري به وفاداري، ايمان، شجاعت و بخشش معروف هستند و جبهه جنگ عرصه هنرنمايي آنها بود.
وي در ادامه گفت: عزت، استقلال و آزادي ايران اسلامي مرهون درخشش بي‌سابقه و كم‌نظير شهدا است، شهدا اصحاب امروزي عاشوراي حسيني هستند كه علمداري و ايستادگي پاي امامت و ولايت را از ياران باوفاي امام حسين عليه السّلام آموختند و حقيقت و جاودانگي را به ما هديه كردند.
سلامتي گفت:‌ شهدا بي‌واهمه و آرام و مطمئن تمام غضب الهي را در عزم جزم خود فشرده مي‌كردند و پرچم باعظمت اسلام را به اهتزاز درمي‌آوردند.
جانشين فرمانده كل سپاه افزود: ثمره آن جانفشاني‌هاي شهدا اين بالندگي، شكوه و افتخار جاودانه‌‌اي است كه همه جهان اين بناي برافراشته شده را بر دوش شهدا مي‌بينند و چشم‌ها امروز به انقلاب ما دوخته شده است.
سلامي با بيان اينكه شهدا آفريننده شگفتي‌سازترين صحنه‌هاي تاريخ بودند، تصريح كرد: هر انساني با صفت ابدي خود زندگي مي‌كند، اگر كسي شهيد شده است، شهيدي متولد شده و خانواده شهدا هم‌نشينان بهشتيان هستند.
وي ضمن قدرداني از خانواده شهدا اظهار داشت: خانواده شهدا افتخار پيدا كردند كه منسوب به شهدا باشند و از نعمت شفاعت آنها برخوردار باشند.
جانشين فرمانده كل سپاه با بيان اينكه شهدا قهرمانان وطن هستند، گفت: ما از شهدا آبرو گرفته‌ايم و شهدا حرف‌هاي ما را به عمل تبديل كرده‌اند.
وي در ادامه افزود: شهدا آرزوهاي ملت را تفسير به عمل كردند، شهدا مردان عمل بودند و وقتي رهبر سخن مي‌گفت، آن را به عنوان يك عينيت و حقيقت‌يافته مي‌يافتند. شهدا مظهر قدرت ايران هستند. منشأ قدرت، جان، زندگي و حيات طيّبه ما هستند.
سلامي عنوان كرد: شهدا ملت را در دفاع مقدس در مقابل يك جهان قدرت پيروز كردند. آمريكا در دوران دفاع مقدس نصف قدرت جهان را در دست داشت و شوروي نيز نيمي ديگر قدرت را در اختيار داشت و آنها براي شكستن ابهت امام خميني(ره) به جنگ امام آمدند.
جانشين فرمانده كل سپاه تأكيد كرد: شهدا در يك صحنه نابرابر مانند عاشورا مقابل دشمنان نظام ايستادند و نگذاشتند حتي يك پيروزي براي استكبار ثبت شود. در 32 سال نبرد ايران با دنياي سلطه دفتر تاريخ مملو از ثبت پيروزي انقلاب و شكست براي دشمنان نظام است.
وي ادامه داد: شكوه شهدا اين است كه با قدرت‌هاي بزرگ مقابله كردند. فكر نكنيد دشمن به اين سادگي به شما احترام مي‌گذارد بلكه اين افتخار ثمره تلاش شهدا است.
سلامي عنوان كرد: همواره نام درخشان اين سرزمين در درشت‌ترين تيترهاي رسانه‌ها به عنوان اقتدار و عزت ثبت است و همه عالم هرروز به ايران نگاه مي‌كنند.
جانشين فرمانده كل سپاه خاطرنشان كرد: مردان باغيرت ايران اسلامي اجازه ندادند در اين دوران حتي يك وجب از ايران اسلامي در دست بيگانگان باقي بماند.
اين گزارش حاكي است: يادواره دو هزار و 700 شهيد شهرستان ري با حضور خانواده معظم شهدا، حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه انقلاب اسلامي، فرماندهان نظامي و انتظامي، امت حزب‌الله و شهيدپرور شهرستان ري و مسئولان اين شهرستان در مصلاي بزرگ ري برگزار شد و طي اين مراسم صابر خراساني در مدح شهدا و امام زمان(عج) اشعار خود را قرائت كرد و سعيد حداديان نيز در مدح اهل بيت عصمت و طهارت صلوات الله عليهم اجمعين به مديحه‌سرايي پرداخت.
انتهاي پيام/ز*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 238779
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها