عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هفته وحدت بيانگر اعتقادات عميق اسلامي مسلمانان جهان است

هفته وحدت بيانگر اعتقادات عميق اسلامي مسلمانان جهان است
جمعه 29 بهمن 1389  08:59 ق.ظ

89/11/29 - 00:05
شماره:8911280521
مديركل تبليغات اسلامي سيستان‌ و بلوچستان:
هفته وحدت بيانگر اعتقادات عميق اسلامي مسلمانان جهان است

خبرگزاري فارس: مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان گفت: هفته وحدت بيانگر عظمت اعتقادي عميق و ريشه‌اي اسلامي مسلمان جهان است.

حجت‌الاسلام صفر قربانپور امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: با توجه به دو مبناي تاريخي دوازدهم و هفدهم ربيع‌الاول كه از نظر تشيع و تسنن در اين روز تاريخي اختلاف نظر وجود دارد خوشبختانه در جامعه اهل تدين و دنياي اسلام اين مهم به حرمت و كرامت ميلاد پيامبر اسلام (ص)، وحدت بين مذاهب شيعه و سني عميق‌تر شده به طوريكه براي گراميداشت ميلاد آن حضرت و اتفاق نظر و اتحاد بيشتر بين دو مذهب، هفته وحدت نامگذاري شده است تا پيام حضور رسول خدا براي جامعه بشريت ارج نهاده شود.
وي با اشاره به موهبتي كه از ذات شخصيت وجودي رسول خدا نصيب بشريت شده است، افزود: بسياري از آموزه‌ها و فرامين الهي كه از طريق ايشان براي هدايت بشر نازل شده حائز اهميت است و نقل و ثبت مورخان در تاريخ ولادت آن حضرت در جاي خود بسيار مهم و ارزشمند بوده اما آنچه جهان اسلام به آن افتخار مي‌كند وجود نجات‌بخش ايشان است كه رحمت‌العالمين هستند و رسالت عظيم آن بزرگوار است.
مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان با اشاره به شرايط كنوني جهان تأكيد كرد: تكليف و ضرورت ايجاب مي‌كند جهان اسلام بدون تنش و هرگونه اختلاف نظر با وحدت كامل، مباحث فقهي و تفاوت تاريخي را كنار گذاشته و بيش از گذشته با وحدت به ريسمان الهي چنگ زنند.
قربانپور از مردم سيستان و بلوچستان خواست تا هفته وحدت را هرچه باشكوه‌تر و منسجم‌تر در كنار يكديگر به بهترين نحو ممكن برگزار كنند تا جهان كفر بداند مسلمانان داراي چه عظمت اعتقادي عميق ريشه‌اي و اصيل هستند.
وي گفت: جمهوري اسلامي ايران تنها حكومت ديني داراي دموكراسي با مبناي ولايت است كه بيش از هر زمان ديگر داراي وحدت و انسجام ملي است و قطعاً توطئه‌گران و ايادي استكبار اين شكوه و عظمت را برنمي‌تابند و مبين اين موضوع، فتنه روز عاشوراي حسيني و 25 بهمن اخير بوده كه در زمينه خدشه‌دار كردن وحدت ملي، برنامه‌هاي گوناگون اهريمني خود را پياده مي‌كنند.
مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان افزود: در شرايط كنوني، مردم آگاه و فهيم ايران اسلامي حساسيت ضرورت حفظ نظام ارزشي اسلام را بيشتر از هر زمان ديگر مي‌دانند زيرا به دست آوردن اين ارزش‌ها كه يادگار امام راحل و حاصل خون شهداي گرانقدر و ايثارگري‌هاي رزمندگان و آزادگان است را به راحتي از دست نمي‌دهند و بر آن ارج مي‌نهند.
قربانپور با هشدار به عوامل و سران فتنه تصريح كرد: افرادي كه در قالب و پوشش‌‌هاي گوناگون به اصطلاح جنبش سبز و مخملي كه نشأت گرفته از انقلابات كاذب جهان غرب است قصد مقابله و مبارزه با نظام جمهوري اسلامي را دارند، محكوم به فنا هستند.
وي در ادامه اعلام روزي جداي از حركت عمومي مردم و ملت را، حركتي مزورانه و اغتشاش‌آميز خطاب كرد و گفت: منحرفان از آرمان‌هاي امام راحل، بدانند 25 بهمن روز ثبت ننگين وابستگي آنان به استكبار و ايادي‌اش است و خواستار برخورد جدي با سران فتنه و كساني كه دنباله‌رو آنها بوده‌اند، هستيم.
مديركل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان بر ضرورت افشاگري شفاف بدون ملاحظه در مورد فتنه‌گران تأكيد و خاطرنشان كرد: هم‌اينك در موقعيتي نيستيم كه ملاحظات رسمي صورت پذيرد و افراد صاحب نفوذ در حاكميت ديني با موضع شفاف و مستقيم چشم فتنه را هدف بگيرند و ملاحظه كاري را كنار بگذارند.
قربانپور بيان كرد: اگر ريشه فتنه به دليل ملاحظات قطع نشود اينگونه اعمال در پوشش‌هاي ديگر پسنديده و فريبنده مجدد وارد عرصه و ميدان ديني و حريم مردم مي‌شود.
مسئول هماهنگي تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان نيز اظهار داشت: بر اساس نامه ابلاغي از شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي كشور، فردا پس از اقامه نماز جمعه، مردم خداجوي شهرستان زاهدان همزمان با ديگر نقاط كشور در راستاي محكوم كردن حركات جديد سران فتنه در 25 بهمن ماه از مكان مصلاي قدس تا ميدان دادگستري راهپيمايي مي‌كنند.
عباس دانشي افزود: ملت ولايتمدار ايران در راهپيمايي روز 22 بهمن ماه با حضور با شكوه خود، تجلي وحدت را در جامعه خلق كردند و معادلات دشمنان تحت شعاع اين حضور قرار گرفت.
مسئول هماهنگي تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: اما اين حضور باشكوه مزاج بعضي افراد از جمله سران فتنه را تلخ كرد به همين منظور سران فتنه با همدستي با رسانه‌هاي وابسته به استكبار جهاني مردم را براي راهپيمايي در روز 25 بهمن دعوت كردند.
وي گفت: ملت ايران به درجه‌اي از آگاهي و بصيرت رسيده‌اند كه حركات و توطئه‌هاي دشمنان را زير ذربين دارند.
مسئول هماهنگي تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: سران فتنه اگر مدافع آرمان‌هاي انقلاب اسلامي هستند بايد در روز 22 بهمن حضور پيدا مي‌كردند اما آنها مردم را براي راهپيمايي غيرقانوني در روز 25 بهمن دعوت كردند كه اين خود دهن‌كجي به آرمان‌هاي انقلاب و امام راحل و مخالفت با ارزش‌هاي دين مبين اسلام است.
دانشي بيان كرد: ملت ايران ديگر تحمل توطئه‌هاي سران فتنه را ندارند و بايد عوامل فتنه‌هاي اخير در كشور مجازات شوند.
وي تصريح كرد: نمازگزارن مؤمن و متدين شهرستان زاهدان فردا با حضور با شكوه خود در راهپيمايي، نفرت و انزجار خود را از سران فتنه اعلام مي‌كنند.
انتهاي پيام/آ10/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها