عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اتحاد سبب عزت مسلمانان در دنيا مي‌شود

اتحاد سبب عزت مسلمانان در دنيا مي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  09:17 ق.ظ

89/11/29 - 00:06
شماره:8911280425
امام جمعه شاهين‌دژ:
اتحاد سبب عزت مسلمانان در دنيا مي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان شاهين‌دژ گفت: اتحاد و وحدت سبب به نمايش گذاشتن عزت مسلمانان در دنيا مي‌شود.

حجت‌الاسلام نقي باقري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه با اشاره به اينكه 12 تا 17 ربيع‌الاول به نام هفته وحدت نامگذاري شده است، اظهار داشت: وحدت در نظام جمهوري اسلامي با تاكيدات و فرمايشات بنيانگذار نظام جمهوري اسلامي گستره اجرايي بيشتري در كشور پيدا كرد.
وي با بيان اينكه وحدت در اسلام ريشه الهي دارد، ادامه داد: خداوند در قرآن كريم به اتحاد مسلمانان بسيار سفارش كرده است و با توجه به اهميت اتحاد در اسلام مقام عظماي ولايت سالي را به نام اتحاد ملي و انسجام اسلامي نامگذاري كرده است چرا كه اتحاد در اسلام از بركت و منزلت زيادي برخوردار است.
باقري تصريح كرد: تمام مسلمانان بايد اتحادي كه بزرگان دين توصيه كردند همان راه اتحاد را پيش گرفته و پرچم وحدت را به دست گيرند تا تمام قله‌هاي رفيع جهان اسلام را فتح كنند همان طور كه جوانان حزب‌الله ايراني با اتحاد و وحدت تاكنون به افتخارات زيادي نائل شدند از اين پس نيز با اتحاد و انسجام اسلامي پيشرفت‌هاي زيادي را كسب خواهند كرد.
وي يادآور شد: اتحاد و وحدت ملت ايران سبب شده است امروز كشورهاي اسلامي از ايران تبعيت و از ايران اسلامي الگوبرداري كنند مردم مصر و همچنين مردم تونس الله‌اكبر گفتن را از ملت ايران ياد گرفتند.
اين مسئول به نقش و اهميت وحدت و انقلاب در پيروزي انقلاب اسلامي گفت: وحدت و اتحاد يك ضرورت سياسي و اجتماعي در جامعه محسوب مي‌شود چرا كه يكي از مهم‌ترين عوامل حفظ بقاي اجتماعي است.
وي ابراز داشت: امروز وحدت و اتحاد در تمام ابعاد و مسائل يكي از نيازهاي اساسي ملت است تا با بهره‌گيري از دستاوردهاي دولت اسلامي شاهد گرايش به سمت هدايت الهي و حضور مردم در تمام صحنه‌ها بود چرا كه حضور مردم در صحنه از مهم‌ترين عوامل موفقيت و پيروزي اسلام است.
انتهاي پيام/صا20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها