عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

15 هزار شغل پايدار سال آينده در سمنان ايجاد مي‌شود

15 هزار شغل پايدار سال آينده در سمنان ايجاد مي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  09:17 ق.ظ

89/11/29 - 00:06
شماره:8911280334
استاندار سمنان:
15 هزار شغل پايدار سال آينده در سمنان ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار سمنان اعلام كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در سال آينده، 15 هزار شغل پايدار در استان سمنان ايجاد مي‌شود.

عباس رهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: امسال سهم استان سمنان از مجموع اشتغال پيش‌بيني شده در كشور بسيار بيش از حد توان و ظرفيت‌هاي اين استان بود.
وي تصريح كرد: اگر شاخص‌ها را در نظر بگيريم، درمي‌يابيم كه ايجاد 47 هزار شغل در استان سمنان در سال جاري بسيار بيشتر از توان موجود است اما با حمايت‌هاي انجام شده و همدلي همه مسئولان بيش از اين ميزان تعهد ارائه شده، در استان شغل ايجاد شد.
استاندار سمنان گفت: استان‌هايي كه دو يا سه برابر استان سمنان جمعيت دارند، تعهدي برايشان در نظر گرفته شد تا حدود 50 درصد سمنان شغل ايجاد كنند و تصور ما بر اين است كه در سال 1390 رقم پيش‌بيني شده براي سمنان بيش از امسال نباشد.

* ايجاد شغل به 40 درصد بيش از تعهد سمنان مي‌رسد
استاندار سمنان همچنين با بيان اينكه مشخص نيست كه شوراي عالي اشتغال اين رقم را از استان سمنان مي‌پذيرد يا خير، ادامه داد: امسال در استان سمنان بيش از 129 درصد ايجاد اشتغال داشتيم كه نشان‌ مي‌دهد 29 درصد بالاتر از تعهد ارائه شده عمل كرده‌ايم.
رهي اضافه كرد: نزديك به 62 هزار فرصت شغلي امسال در استان سمنان ايجاد شد كه از اين ميزان، 15 هزار فرصت شغلي پايدار بود.
استاندار سمنان اضافه كرد: پيش‌بيني مي‌شود ميزان ايجاد اشتغال در استان سمنان تا پايان سال جاري به بيش از 140 درصد برسد چراكه شتاب جدي براي ايجاد اشتغال در پايان سال رخ مي‌دهد.
رهي ادامه داد: استان سمنان به نسبت جمعيت در ايجاد اشتغال در كشور در رتبه نخست قرار دارد و از اين مسئله در وزارت كار و امور اجتماعي نيز دفاع كرده‌ايم.
استاندار سمنان همچنين يادآور شد: اگر بخواهيم به نسبت وسعت استان سمنان مقايسه‌ها را انجام دهيم، باز هم در پنج رتبه نخست كشور در ايجاد اشتغال قرار داريم.
انتهاي پيام/صا20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها