عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

منطقه قاين قطب گردشگري شرق كشور شود

منطقه قاين قطب گردشگري شرق كشور شود
جمعه 29 بهمن 1389  09:19 ق.ظ

89/11/29 - 00:06
شماره:8911280211
شهردار قاين:
منطقه قاين قطب گردشگري شرق كشور شود

خبرگزاري فارس: شهردار قاين گفت: منطقه نمونه گردشگري بزرگمهر مي‌تواند به عنوان قطب گردشگري شرق كشور سبب رونق منطقه و استان شود.

نادر زردي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاين، با بيان اينكه طي چند سال اخير شهرداري قاين مبادرت به تهيه طرح منطقه نمونه گردشگري واقع در ضلع جنوبي شهر قاين كرده كه به تصويب مراجع ذيصلاح رسيده است، اظهار داشت: منطقه مزبور در دامنه رشته كوه ابوذرجمهر واقع و داراي آب و هواي معتدل و كوهستاني است و از طرف ديگر منطقه به كشتزار مشهور شاهيك و قنات تاريخي آن كه آب شيرين و گواراي آن در خراسان جنوبي زبانزد است، متصل بوده و مرغوب‌ترين زعفران جهان نيز از توليدات اين كشتزار حاصلخيز است.
وي تصريح كرد: در ضلع ديگر منطقه گردشگري، بوستان جنگلي منابع طبيعي با مساحتي بيش از 100 هكتار و با گونه‌هاي مختلف گياهي به چشم مي‌خورد كه اينها تنها جاذبه‌هاي طبيعي و منحصر به فرد منطقه نيست بلكه آثار تاريخي گران سنگي چون قلعه قاضي حسين علوي يا قلعه آرتاگوانا، يكي از بزرگ‌ترين و مستحكم‌ترين قلاع و دژهاي اسماعيليان صباحي بر روي قله رفيع كوه‌هاي منطقه واقع شده است.

* قرار گرفتن آرامگاه چندين تن از مفاخر و مشاهير قاين در كنار هم
شهردار قاين با بيان اينكه به اذعان تمامي كارشناسان اعزامي از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها كه از منطقه گردشگري شهرستان قاين بازديد داشته‌اند اين منطقه مستعد گردشگري است، ادامه داد: آرامگاه با شكوه بزرگمهر يكي از شعرا و سياستمداران ايران و در امتداد مسير بلوار بزرگمهر به سمت مركز قاين، آرامگاه يكي از رياضيدانان مشهور تاريخ ايران غياث‌الدين جمشيد قارني و يكي از دولتمردان خوشنام ايران زمين شيخ ابوالمفاخر از ديگر آثاري است كه در برجسته كردن منطقه گردشگري قاين نقش به سزايي دارند.
زردي گفت: امتداد منطقه گردشگري به مسجد جامع كهن قاين و در كنار آن كشف شهر تاريخي قاين و مسجد جامع مشهور آن كه بر اثر زلزله ويران شده است، مي‌تواند مركز توجه گردشگران قرار گيرد.

* 3 ميليارد تومان براي توسعه گردشگري قاين هزينه شد
وي با بيان اينكه شهرداري و شوراي اسلامي شهر قاين براي توسعه منطقه مزبور و شناساندن قاين به گردشگران در چند سال اخير سرمايه‌گذاري در خور توجهي در حدود 3 ميليارد تومان را متقبل شده است، افزود: اين هزينه‌ها به منظور تملك و بازگشايي مسير بلوار 60 متري از مسجد جامع به آرامگاه بزرگمهر، ساخت و افتتاح شهربازي و ايجاد آب‌نما در وسط بلوار مزبور، احداث ميدان مشاهير، تملك بخشي از اراضي منطقه و تسطيح آن، واگذاري يك هكتار از اراضي مزبور به شركت سرمايه‌گذاري ميراث براي احداث هتل سه ستاره، احداث باغ تحقيقاتي به مساحت 20هكتار و احداث آبشار و آب‌نما بر روي كوه نور هزينه شده است.
انتهاي پيام/غ20/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها