عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتقاد از تعلل در احداث موزه دفاع مقدس اردبيل

انتقاد از تعلل در احداث موزه دفاع مقدس اردبيل
جمعه 29 بهمن 1389  09:20 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280545
در گفت‌و گو با فارس عنوان شد؛
انتقاد از تعلل در احداث موزه دفاع مقدس اردبيل

خبرگزاري فارس: استاندار اردبيل با انتقاد شديد از ارائه نكردن نقشه موزه دفاع مقدس از سوي بنياد حفظ آثار، تعلل در اجراي اين پروژه را متوجه اين بنياد اعلام كرد.

سيد حسين صابري امروز در حاشيه شوراي اداري استان اردبيل با محوريت راهيان نور برگزار شد، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبني بر به تعويق افتادن احداث موزه دفاع مقدس در اين شهر اظهار داشت: بارها هشدار ارائه اين نقشه را به بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس كشور داده‌ايم و اين بار نيز اعلام مي‌كنيم در صورتي كه تا اول فروردين 90 نقشه موزه را به ما ندهند خودمان به صورت استاني نسبت به ساخت، بهره‌برداري و افتتاح اين موزه بدون حضور مسئولان كشوري اقدام خواهيم كرد.
وي انتقال تاريخ با ارزش دفاع مقدس را بسيار مهم اعلام كرد و افزود: اين ارزش‌ها در شعار و حرف گنجانده نمي‌شود و بدون تعارف بايد گفت، نسل‌هاي بعدي ما بايد متنعم از اين آموزه‌ها شوند.
استاندار اردبيل با تاكيد بر اين‌كه همه ما در مقابل خون شهدا بيچاره و ناچيز هستيم اظهار داشت: ارزش خون شهدا ما را در همه اعمال ياري مي‌كند و اين را در تمام مدت مديريت خود با گوشت و پوست و خون خود احساس كرده‌ام.
وي برگزاري اردوهاي راهيان نور را در راستاي تنوير ذهن و فكر نوجوانان و دانش‌آموزان بسيار مهم عنوان كرد و افزود: با اين بازديدهاي دانش‌آموزي از مناطق جنگي، شهدا و عمل آنان در چشم دانش‌آموزان مجسم شده و يقينا ارزش خاك ايران براي آنان تبيين مي‌شود.
صابري در بخش ديگري از سخنان خود با يادآوري اينكه مديران اجرايي نيز بايد از اين مناطق بازديد كنند تصريح كرد: با وجود اينكه پيشنهاد اعزام مديران اجرايي با هواپيما ارائه شده اما با شدت با ين امر مخالفم .
استاندار اردبيل افزود: چطور است كه نوجواني 15 ساله، زني با فرزند نوزاد خود و پدر شهيد 70 ساله‌اي با اتوبوس بيش از يك‌هزار و 500 كيلومتر طي طريق مي‌كند تا به مناطق جنگي برسد اما مديران اجرايي بايد با هواپيما به اين سفر بروند.
وي در پايان اظهار داشت: من با اين‌گونه مسافرت مخالفم چرا كه معتقدم همه در يك رديف و يكسان در مقابل شهدا موظفيم.
انتهاي پيام/صا20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها