عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم

تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم
جمعه 29 بهمن 1389  09:21 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280204
معاون آموزشي پرديس قم دانشگاه تهران خبر داد:
تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم

خبرگزاري فارس: معاون آموزشي پرديس قم دانشگاه تهران با اشاره به راه‌اندازي رشته‌هاي جديد در دانشگاه مجازي پرديس گفت: در حال حاضر 115 نفر در دانشگاه مجازي پرديس قم مشغول تحصيل هستند.

رحمت‌الله قلي‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: پرديس قم، از سال 87 براي نخستين بار اقدام به پذيرش دانشجوي مجازي در رشته‌هاي مديريت بازرگاني و فلسفه كرد.
وي خاطرنشان كرد: اين دانشگاه براي سال تحصيلي جديد، اقدام به جذب دانشجو در رشته‌هاي مديريت با سه گرايش دولتي، اجرايي و بازرگاني و همچنين حقوق خصوصي و حقوق جزا كرده است.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي پرديس قم دانشگاه تهران ابراز داشت: در نظر داريم در سال آينده تعداد رشته‌ها را افزايش داده و در گروه‌هاي مختلف نسبت به پذيرش دانشجو اقدام كنيم.
وي با بيان اينكه شرط پذيرش در دانشگاه مجازي، كسب حدنصاب نمره و قبولي در مصاحبه است؛ گفت: در حال حاضر 115 نفر در دانشگاه مجازي پرديس قم مشغول تحصيل هستند.
قلي‌پور در مورد شايعاتي مبني بر استقبال كم دانشجويان از رشته‌هاي دانشگاه و بالتبع كم بودن تعداد متقاضيان نسبت به سهميه اعلامي عنوان داشت: استقبال دانشجويان و متقاضيان از رشته‌هاي اعلام شده در دو گروه مديريت و حقوق بيش از انتظار بود.
وي افزود: شايد يكي از دلايل اين شايعه اطلاع‌رساني در زمينه پذيرش بوده، چون در ابتدا و در اطلاع‌رساني گرايش‌ها را تخصصي كرده و بعد ظرفيت‌ها را دررشته تعريف كرديم ولي در هر صورت تعداد داوطلبان بيشتر از نياز دانشگاه بود.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي پرديس قم ابراز داشت: به عنوان نمونه در رشته‌هاي حقوق 350 نفر ثبت‌نام كردند در حالي كه ظرفيت اعلام شده 200 نفر است.
وي تاكيد كرد: حدنصاب قبولي در آزمون دانشگاه مجازي كسب 25 نمره از 50 نمره و قبولي در مصاحبه است.
قلي‌پور همچنين در مورد راه‌اندازي رشته‌ها متناسب با نياز جامعه گفت: براي تربيت نيروي متخصص متناسب با نياز جامعه اقدام به راه‌اندازي آموزش‌هاي كاربردي در دانشگاه كرده‌ايم.
انتهاي پيام/ج20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها