عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم

تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم
جمعه 29 بهمن 1389  09:21 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280204
معاون آموزشي پرديس قم دانشگاه تهران خبر داد:
تحصيل 115 دانشجو در دانشگاه مجازي پرديس قم

خبرگزاري فارس: معاون آموزشي پرديس قم دانشگاه تهران با اشاره به راه‌اندازي رشته‌هاي جديد در دانشگاه مجازي پرديس گفت: در حال حاضر 115 نفر در دانشگاه مجازي پرديس قم مشغول تحصيل هستند.

رحمت‌الله قلي‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: پرديس قم، از سال 87 براي نخستين بار اقدام به پذيرش دانشجوي مجازي در رشته‌هاي مديريت بازرگاني و فلسفه كرد.
وي خاطرنشان كرد: اين دانشگاه براي سال تحصيلي جديد، اقدام به جذب دانشجو در رشته‌هاي مديريت با سه گرايش دولتي، اجرايي و بازرگاني و همچنين حقوق خصوصي و حقوق جزا كرده است.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي پرديس قم دانشگاه تهران ابراز داشت: در نظر داريم در سال آينده تعداد رشته‌ها را افزايش داده و در گروه‌هاي مختلف نسبت به پذيرش دانشجو اقدام كنيم.
وي با بيان اينكه شرط پذيرش در دانشگاه مجازي، كسب حدنصاب نمره و قبولي در مصاحبه است؛ گفت: در حال حاضر 115 نفر در دانشگاه مجازي پرديس قم مشغول تحصيل هستند.
قلي‌پور در مورد شايعاتي مبني بر استقبال كم دانشجويان از رشته‌هاي دانشگاه و بالتبع كم بودن تعداد متقاضيان نسبت به سهميه اعلامي عنوان داشت: استقبال دانشجويان و متقاضيان از رشته‌هاي اعلام شده در دو گروه مديريت و حقوق بيش از انتظار بود.
وي افزود: شايد يكي از دلايل اين شايعه اطلاع‌رساني در زمينه پذيرش بوده، چون در ابتدا و در اطلاع‌رساني گرايش‌ها را تخصصي كرده و بعد ظرفيت‌ها را دررشته تعريف كرديم ولي در هر صورت تعداد داوطلبان بيشتر از نياز دانشگاه بود.
معاون آموزشي و تحصيلات تكميلي پرديس قم ابراز داشت: به عنوان نمونه در رشته‌هاي حقوق 350 نفر ثبت‌نام كردند در حالي كه ظرفيت اعلام شده 200 نفر است.
وي تاكيد كرد: حدنصاب قبولي در آزمون دانشگاه مجازي كسب 25 نمره از 50 نمره و قبولي در مصاحبه است.
قلي‌پور همچنين در مورد راه‌اندازي رشته‌ها متناسب با نياز جامعه گفت: براي تربيت نيروي متخصص متناسب با نياز جامعه اقدام به راه‌اندازي آموزش‌هاي كاربردي در دانشگاه كرده‌ايم.
انتهاي پيام/ج20/ع

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها