عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مبلغان شيعه از هنر غافل نيستند

مبلغان شيعه از هنر غافل نيستند
جمعه 29 بهمن 1389  09:21 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280202
رئيس مركز جهاني شيعه‌شناسي:
مبلغان شيعه از هنر غافل نيستند

خبرگزاري فارس: رئيس مركز جهاني شيعه‌شناسي با بيان اينكه، هنر يكي از بخش‌هاي تأثيرگذار بوده و در تبليغ دين حائز اهميت است، گفت: مبلغان شيعه هرگز از هنر غافل نيستند.

حجت‌الاسلام علي انصاري بويراحمدي امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: بزرگان مكتب شيعه معتقدند در راه تبليغ و گسترش اين مكتب بايد از همه راه‌هاي ممكن وارد شد و البته هنر را نبايد از قلم انداخت.
وي با آوردن با اشاره به تاثيرگذاري عكس، داستان، شعر و موسيقي اصيل بيان داشت: معارف الهي در ذات بشر هستند و از آنجا كه هنر با عمق فطرت ارتباط دارد، تاثير هنر در فرهنگ تشيع و ترويج عقايد اين مكتب بسيار مهم و اساسي‌ است.
رئيس مركز شيعه شناسي افزود: تمسك به هنر‌هاي الهي براي ترويج فرهنگ تشيع بايد همواره در چارچوب شرع و در خدمت اسلام باشد تا ما را از رسيدن به مسير متعالي منحرف نكند.
انصاري با بيان اينكه راه تعالي هنر نيز به‌كار گرفتن آن در راه تعالي انسان است، افزود: اگر هنر به بيراهه كشيده شود ديگر نمي‌توان از آن به عنوان هنر نام برد، چرا كه تعريف واژه هنر ابراز عواطف پاك انساني در قالب ابزار پاك براي تاثير‌گذاري در قلوب تشنه تعالي است.
وي گفت: گاهي استفاده نادرست از هنر كناره‌گيري بعضي افراد از اين موهبت بزرگ الهي را به دنبال داشته است اما همواره بايد در خاطر داشته باشيم اگر اهل دين از هنر به درستي استفاده نكنند هنر بازيچه دست بيگانگان خواهد شد.
رئيس مركز جهاني شيعه‌شناسي به كار گرفتن هنر را در تبليغ اسلام ناب محمدي (ص) امري ضروري دانست و ابراز داشت: استفاده از هنر براي به‌كار‌گيري عواطف پاك انساني و نزديك كردن قلب و روح مسلمانان به اسلام سبب از بين رفتن فرصت تبليغات سوء از سوي دشمنان خواهد بود.
وي در ادامه گفت: هنر ايراني ـ اسلامي بسيار ارزنده و اصيل است و دقيقا همان ابزاري است كه مي‌تواند مكتب تشيع را در رسيدن به اهداف و آرمان‌هاي بلند مدت و تمدن متعالي شيعه ياري كند.
انصاري خاطرنشان كرد: مجمع جهاني شيعه شناسي نيز بي‌اعتنا به هنر نبوده و همواره بهره فراواني از اين زمينه برده و در به‌كار‌گيري هنر در شعائر اسلامي باز نخواهد ماند.
انتهاي پيام/صا20/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها