عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رسانه‌ها جلوي گسترش فرهنگ طلاق آسان را بگيرند

رسانه‌ها جلوي گسترش فرهنگ طلاق آسان را بگيرند
جمعه 29 بهمن 1389  09:22 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280200
مدير گروه مطالعات زنان مدرسه شهيده بنت‌الهدي:
رسانه‌ها جلوي گسترش فرهنگ طلاق آسان را بگيرند

خبرگزاري فارس: مدير گروه مطالعات زنان مدرسه شهيده بنت‌الهدي گفت: معضل بزرگ امروز جامعه جهاني، طلاق آسان به ‌جاي ازدواج آسان است و وظيفه رسانه‌هاي ما اين است ‌كه آثار بي‌بند‌و‌باري را براي جامعه تبيين كنند.

معصومه ظهيري صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: فقر، بيكاري، ناآگاهي زوجين نسبت به نياز‌هاي يكديگر، دخالت ناكارآمد اطرافيان، تنوع طلبي، غرور و خشونت درمردان و از بين رفتن حيا در زنان از عوامل اصلي طلاق‌ در جامعه امروز است.


وي ادامه داد: در مقابل عوامل ياد‌شده وفاداري، صداقت، حجب و حيا از جمله مواردي هستند كه بعد از ايمان، اخلاق و هم‌كفو بودن به استحكام بنيان خانواده و حفظ روابط زن و مرد كمك شاياني خواهند كرد و اين مسئله در آموزه‌هاي ديني ما كاملا پررنگ است.


ظهيري با بيان اينكه زنان نسبت به رفع نياز‌هاي مردان همواره بايد حساس باشند، تاكيد كرد: مردي كه نياز‌هايش در خانه و توسط همسر قانوني برطرف نشود و خانه را مكاني امن و آرامش‌بخش نبيند، مسلما به مامني غير از خانه و خانواده پناه خواهد آورد.


اين استاد حوزه و دانشگاه در خصوص عوامل طلاق عاطفي اظهار داشت: از مهم‌ترين عوامل طلاق عاطفي، آگاهي نداشتن درباره مهارت‌هاي زندگي است.


مدير گروه مطالعات زنان مدرسه شهيده بنت الهدي افزود: رسانه‌هاي ارتباط جمعي غربي با تبليغات نابهنجار خود در فيلم‌هاي سينمايي و سريال‌هايي كه براي جوانان كم‌تجربه ما بسيار جذاب جلوه مي‌كنند، فرهنگ ازدواج و تعهد را فرهنگي بي‌اهميت نشان مي‌دهند.


وي در خصوص آسيب‌هاي فردي، اجتماعي و رواني بعد از طلاق بيان داشت: معضل بزرگ امروز جامعه جهاني، طلاق آسان به‌ جاي ازدواج آسان است و وظيفه رسانه‌هاي ما اين است ‌كه آثار بي‌بند‌و‌باري را براي جامعه تبيين كنند.


ظهيري آثار طلاق براي فرزندان را بسيار زيانبار برشمرد و گفت: از مهم‌ترين عوامل بي‌علاقگي و بي‌ميلي به زندگي در سنين بالا كه زوجين داراي فرزند نيز هستند شامل فقر، اعتياد، بي‌توجهي مرد نسبت برطرف كردن نياز‌هاي مالي زن و در نهايت تنوع‌طلبي شايع در سنين ميانسالي مردان است.


مدير گروه مطالعات زنان مدرسه شهيده بنت‌الهدي خاطرنشان كرد: خيانت مردان پس از زندگي‌هايي با سابقه طولاني نشان‌دهنده بي‌اعتنايي به عوامل اخلاقي است كه به طلاق در سنين بالا دامن مي‌زند.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها