عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حضور بانوان قمي در ورزش‌هاي همگاني كمرنگ است

حضور بانوان قمي در ورزش‌هاي همگاني كمرنگ است
جمعه 29 بهمن 1389  09:23 ق.ظ

89/11/29 - 00:07
شماره:8911280199
كارشناس اداره‌كل تربيت بدني استان قم:
حضور بانوان قمي در ورزش‌هاي همگاني كمرنگ است

خبرگزاري فارس: كارشناس ورزش بانوان اداره‌كل تربيت بدني استان قم گفت: به دليل كمبود فضاهاي باز مناسب ورزش بانوان، بانوان قمي در ورزش‌هاي همگاني كه معمولا در فضاي باز انجام مي‌شود، حضور كمتري دارند.

زهره فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: با توجه به شرايط ويژه استان قم، بانوان هنوز هم در مقايسه با آقايان از امكانات و فضاهاي مناسب ورزشي كمتري برخوردارند اما با تلاش‌هاي زيادي كه با حمايت تربيت بدني صورت گرفته است، ورزش بانوان در مسير رشد حركت مي‌كند.


وي عنوان داشت: در واقع امسال با حمايت‌هاي خوبي كه اداره كل تربيت بدني توسط معاونت ورزش بانوان و هيئت‌هاي ورزشي انجام داد، برنامه‌هاي مناسب‌تري براي رشد و توسعه بيش از پيش ورزش بانوان در نظر گرفتيم و شاهد موفقيت‌هاي خوبي در هر دو بخش قهرماني و همگاني بانوان بوديم.


كارشناس ورزش بانوان تربيت بدني قم تاكيد كرد: بازگشايي و بازگشت مجدد مجموعه ورزشي شهيد حيدريان به اداره كل تربيت‌ بدني سبب شد تا سالن 2 هزار نفري، زمين تنيس و استخر اين مجموعه كه بسياري از فعاليت‌هاي ورزش بانوان در آن صورت مي‌گرفت، بار ديگر امكان بهره‌برداري براي ورزش بانوان را فراهم كند.


وي اضافه كرد: در واقع از زمان بازگشايي مجموعه ورزشي شهيد حيدريان، بانوان امكان انجام هر‌گونه برنامه ورزشي در اين مجموعه را دارند و به همين دليل فعاليت بسياري از رشته‌هاي ورزشي بانوان با داشتن مكان مناسب، بيشتر شده و آينده‌اي خوب را نويد مي‌دهد.


فلاح تصريح كرد: امكانات موجود در مجموعه ورزشي شهيد حيدريان حتي موجب افزايش فعاليت ورزشي بانوان شده و امكان برگزاري بسياري از مسابقات ورزش بانوان در استان قم را فراهم كرده است و بانوان از فعاليت‌ ورزشي در مكان‌‌هاي باز نيز به خوبي بهره‌ مي‌برند.


وي محروم بودن بانوان از ورزش در فضاهاي باز را يكي از مهم‌ترين مشكلات ورزش بانوان در قم عنوان كرد و بيان داشت: در واقع اين موضوع سبب شده است، تا در فعاليت‌هاي ورزش همگاني كه معمولا در فضاهاي باز صورت مي‌گيرد، بانوان حضور چشمگيري نداشته باشند.


كارشناس ورزش بانوان اداره كل تربيت بدني استان قم بيان داشت: با وجود آنچه كه از مشكلات و موانع پيشرفت ورزش بانوان در قم گفته شد، با حمايت‌هاي مديركل تربيت بدني استان، از نظر بودجه و امكانات براي ورزش بانوان مشكلي وجود نداشته است و بانوان ورزشكار استان قم در سال‌هاي اخير موفقيت‌هاي زيادي را براي ورزش قم كسب كرده‌اند.


وي خاطرنشان كرد: در بسياري از رشته‌هاي ورزشي، ميزباني‌هاي موفق و افتخارات خوبي داشته‌ايم و اعزام تيم‌هاي مختلف ورزشي به مسابقات مهم ورزشي ليگ و قهرماني كشور در سال‌ جاري نشان از حركت رو به پيشرفت ورزش بانوان در استان قم است.


فلاح با اشاره به نگاه ويژه سازمان تربيت بدني به ورزش بانوان در تشكيلات جديد اين سازمان ابراز داشت: ارتقاي جايگاه ورزش بانوان به معاونت در سازمان تربيت بدني و همچنين در اداره كل تربيت بدني استان قم، اميدواري بيشتري را براي رشد و توسعه بيش از پيش ورزش بانوان در استان قم ايجاد كرده است.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها