عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

3 جلد دانشنامه مشروطيت عرضه مي‌شود

3 جلد دانشنامه مشروطيت عرضه مي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  09:24 ق.ظ

89/11/29 - 00:08
شماره:8911280206
سال آينده؛
3 جلد دانشنامه مشروطيت عرضه مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) از آماده شدن سه جلد دانشنامه مشروطيت تا سال آينده خبر داد.

حجت‌الاسلام احمدحسين شريفي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تدوين دانشنامه اخلاق كاربردي اظهار داشت: اخلاق كاربردي رشته نويني است كه در دهه 60 در ادبيات علمي غرب وارد شد.


وي افزود: اين اخلاق متكفل چند كار نو و مورد نياز جوامع است و به بيان تزاحمات و معضلاتي كه ممكن است در زندگي يك شاغل رخ دهد، پرداخته و سعي مي‌كند راه‌ حلي براي برطرف كردن آنها ارائه كند.


معاون پژوهشي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) با بيان اينكه اين دانشنامه مسائل نوپديد در زندگي بشر را مورد بحث قرار مي‌دهد، بيان داشت: اين دانشنامه در واقع در موضوع فضائل اخلاقي كار كرده و اخلاقيات ناظر به حرفه و موضوع خاص را مورد بحث قرار مي‌دهد.


وي ادامه داد: كشور در اين عرصه ضعيف وارد شده و كار جدي در اين زمينه صورت نگرفته است بنابراين قرار شد كارگروهي در موسسه تشكيل شده و در اين زمينه كار كند.


شريفي بيان كرد: در اين دانشنامه 70 مدخل استخراجي از منابع اسلامي تدوين خواهد شد و تاكنون بيش از 43 مدخل در حال تدوين است و اميد مي‌رود اين مدخل‌ها تا پايان سال تدوين شوند.


وي با بيان اينكه كار تدوين اين مداخل سال آينده به اتمام مي‌رسد، افزود: اين مدخل‌ها در مدت يك‌سال ساماندهي شده و در قالب 10 جلد كتاب به جامعه علمي عرضه مي‌شود.


معاون پژوهشي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) همچنين از طراحي و تدوين دانشنامه مشروطيت خبر داد و گفت: اين دانشنامه در 12 جلد طراحي شده و به دليل بروز مشكلات و موانع موفق به اجراي سريع آن نشديم.


وي با بيان اينكه سه جلد اين دانشنامه در سال آينده عرضه مي‌شود، بيان داشت: كار تدوين دو جلد اين دانشنامه نهايي شده و درحال ويرايش است و يك جلد آن هم تا سال آينده تدوين و نهايي مي‌شود.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها