عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وحدت ملي به معناي وحدت چهره‌هاي خاص سياسي نيست

وحدت ملي به معناي وحدت چهره‌هاي خاص سياسي نيست
جمعه 29 بهمن 1389  09:25 ق.ظ

89/11/29 - 00:08
شماره:8911280130
مشاور جوان فرماندار خاش:
وحدت ملي به معناي وحدت چهره‌هاي خاص سياسي نيست

خبرگزاري فارس: مشاور جوان فرماندار خاش گفت: وحدت ملي قطعا به معناي وحدت چهره‌هاي خاص سياسي نيست و چهره‌هاي شاخص، عموما هر يك بخشي از افكار عمومي را نمايندگي مي‌كند.

مجتبي شجاعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: شاكله وحدت ملي در تمام سال‌هاي پس از انقلاب اسلامي، بر اساس نظام امامت و امت شكل گرفته و براي هرگونه تلاش در مسير ايجاد وحدت ملي، بايد به رهنمودهاي امام راحل و مقام معظم رهبري توجه شود.
وي افزود: وحدت ملي قطعا به معناي وحدت چهره‌هاي خاص سياسي نيست و چهره‌هاي شاخص، عموما هريك بخشي از افكار عمومي را نمايندگي مي‌كند، وحدت، طرحي با اصالت است كه مبتكر آن شخص رهبر حكيم انقلاب است و آن را شعار يك سال شمسي ايران اسلامي قرار دادند.
شجاعي ادامه داد: منافع ملي براي كشور روشن و شفاف و در چارچوب اصول، ارزش‌هاي اسلامي، ايدئولوژيك و ملي شكل گرفته و جلب رضايت مردم و حمايت‌هاي آنها را به دنبال داشته باشد، سبب مي‌شود كه عزت، اقتدار و قدرت نظام در معاملات و معادلات سياسي و اقتصادي در داخل و خارج از كشور بيشتر شود و نظام اسلامي را براي دستيابي و رسيدن به اهداف توسعه و محقق ساختن مطالعات ملي موفق‌تر سازد.
كارشناس مسايل سياسي و اجتماعي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: در ميان مباني و اصول مشتركي كه مي‌تواند موجب وحدت، تقويت همگرايي و يكپارچگي ملي تلقي شود، مي‌توان به دين و مذهب واحد، سرزمين مشترك، زبان مشترك، اصول مشترك انساني، نيازهاي انساني و ملي، وجود دشمن مشترك، فرهنگ و آداب و سنن مشترك، نژاد واحد، هويت ملي ... اشاره كرد كه پيوست اين اشتراكات، زمينه تحقق وحدت ملي را محقق مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه وحدت ملي چگونگي واكنش مردم در باب دفاع از منافع عمومي و مصالح كشور است، افزود: اگر وحدت ملي در جامعه دچار خدشه و عوامل وحدت آفرين ملي كمرنگ شوند، مي‌تواند ثبات سياسي و اقتدار نظام را ضربه پذير و فعاليت‌هاي قومي و گروهي، مداخلات داخلي و خارجي را به عنوان عوامل تهديدكننده يك نظام به دنبال داشته كه اين امر در جامعه تشتت و پراكندگي را به وجود مي‌آورد كه هر قوم و گروهي به جاي توجه به مصالح و منافع ملي و ثبات كشور تنها به فكر منافع قومي، سياسي و نژادي خود هستند.
شجاعي يادآور شد: آنچه اهميت و همت ايجاد چنين فضا و دستاوردهايي را براي ملت ايران و نظام اسلامي به عنوان بزرگ‌ترين منفعت ملي فراهم آورده، چيزي جز وحدت ملي و پسوندهاي چنين امر مباركي نيست كه در سايه ولايت فقيه ميسر شده و اينجاست كه منافع ملي با اتكا به قدرت مطلق وحدت ملي ايجاد مي‌شود.
مشاور جوان فرماندار خاش گفت: در بيرون از مرز‌هاي ايران افراد و انديشمندان زيادي هستند كه به انقلاب اسلامي به ديده‌ي ابهت نگاه مي‌كنند، اما در داخل افراد زيادي هستند كه نه تنها انقلاب اسلامي در ديد آنها ابهتي ندارد بلكه تلاش مي‌كنند با ترفند‌هاي زيادي آن‌ را در مقابل سياست‌هاي دشمنان كوچك جلوه دهند و به ترويج و تبليغ ارتباط با آمريكا بپردازند.
شجاعي يادآور شد: آنچه اهميت وهمت ايجاد چنين فضا و دستاوردهايي را براي ملت ايران و نظام اسلامي به عنوان بزرگ‌ترين منفعت ملي فراهم آورده، چيزي جز وحدت ملي و پسوندهاي چنين امر مباركي نيست كه در سايه ولايت فقيه ميسر شده و اينجاست كه منافع ملي با اتكا به قدرت مطلق وحدت ملي ايجاد مي‌شود.
كارشناس مسايل سياسي و اجتماعي سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: سير تحول و ضرورت هويت ملي جامعه ايران بيانگر اين واقعيت است كه همه گروه‌هاي فرهنگي و ديني براي شكل‌دهي و سامان بخشيدن به هويت ملي مشاركت داشته‌اند.
انتهاي پيام/صا10/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها