عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

طرح كتاب من از مصاديق توجه به عدالت فرهنگي است

جمعه 29 بهمن 1389  09:26 ق.ظ

مدير كتابخانه‌هاي كهگيلويه‌ و بويراحمد:

خبرگزاري فارس: مدير كتابخانه‌هاي عمومي كهگيلويه و بويراحمد گفت: با افتتاح سامانه طرح كتاب من توسط رئيس جمهور، گامي بزرگ در راستاي تحقق عدالت فرهنگي در كشور برداشته شد.

محمود شفيعي ‌امروز در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس در ياسوج اظهار داشت: طرح كتاب من حركتي كم‌نظير در راستاي توسعه عدالت فرهنگي و غنا بخشيدن به منابع كتابخانه‌هاي عمومي با مشاركت اعضاي كتابخانه است كه جذب اساتيد، پژوهشگران، نخبگان و دانشجويان به كتابخانه‌هاي عمومي و تامين منابع مطالعاتي آن‌ها از جمله مهم‌ترين اهداف اين طرح است.

مدير كتابخانه‌هاي عمومي كهگيلويه و بويراحمد بيان داشت: با افتتاح سامانه طرح كتاب من توسط رئيس جمهور در سال 88 و موفق بودن مراحل آزمايشي، اين طرح در بيشتر كتابخانه‌هاي عمومي كشور و‌ كهگيلويه و بويراحمد راه‌اندازي و به مرحله اجرا درآمده است.

وي در ادامه افزود: با روي كار آمدن دولت‌هاي نهم و دهم، كتابخانه‌هاي اين استان جايگاه خوبي را به دست آورده‌اند، به گونه‌اي كه در حال حاضر به ازاي هر 100 نفر جمعيت باسواد اين استان، 4 ميلي‌متر مربع فضاي كتابخانه‌اي وجود دارد و از اين نظر رتبه دوم كشوري را به خود اختصاص داده‌ايم.

مدير كتابخانه‌هاي عمومي استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: طبق آيين‌نامه اجرايي طرح كتاب من، تنها اعضاي كتابخانه‌هاي عمومي استان‌ها مي‌توانند از طريق اين سامانه كتاب مورد نظر خود را سفارش دهند.

شفيعي عنوان داشت: اعضاي متقاضي سفارش، عنوان كتاب درخواستي خود را در فرم مربوطه پركرده و در اختيار كتابداران قرار مي‌دهند كه پس از جستجوي كتاب مورد نياز در بانك اطلاعات نرم‌افزاري، براساس يكي از گزينه‌هاي پژوهشي‌، درسي و سرگرمي، به هر عضو در طول شبانه‌روز يك كتاب سفارشي تحويل داده مي‌شود.

وي در همين زمينه بيان داشت: سقف لحاظ شده براي درخواست هر عضو در طول يك سال به تفكيك ميزان تحصيلات تعلق مي‌گيرد كه بر اين اساس، دانشجويان كارشناسي و پايين‌تر از آن چهار درخواست‌، كارشناسي‌ارشد شش درخواست و مقطع دكترا مي‌توانند تا هشت درخواست ارسال كنند.

مدير كتابخانه‌هاي عمومي كهگيلويه و بويراحمد گفت: لوح فشرده نمايه متن نشريات ايران كه شامل عناوين نمايه‌سازي شده موضوعي مقالات، نقد آثار، گفت‌وگو، گزارش‌ها، شعر و داستان‌هاي مندرج در نشريات كشور است به صورت اشتراك ساليانه در اختيار سازمان‌ها، نهادها و دانشگاه‌ها قرار مي‌گيرد.

شفيعي ابراز داشت: هم‌اكنون گنجينه بزرگي از آرشيو مطالب مندرج در روزنامه‌ها، هفته‌نامه، 2 هفته‌نامه، ماه‌نامه، 2 ماه‌نامه و سالنامه‌هاي منتشر شده در ايران با بيش از 600 هزار عنوان مقاله، نقد آثار، گفت‌وگو و گزارش به همراه متن كامل آن‌ها موجود است كه براي اطلاع از مشخصات بيشتر اين مطالب و چاپ و دريافت مقاله، علاقه‌مندان مي‌توانند به كتابخانه‌هاي عمومي اين استان مراجعه كنند.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 1087
دسترسی سریع به انجمن ها