عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است

مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است
جمعه 29 بهمن 1389  09:27 ق.ظ

89/11/29 - 00:08
شماره:8911280083
معاون‌ جامعة‌المصطفي مشهد:
مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه مشهد با بيان اينكه مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است، گفت: ارتباط ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن از مباحث موجود بين انديشمندان در دهه‌هاي اخير است.

حجت‌الاسلام حسنعلي اخلاقي در حاشيه نشست خبري همايش اسلام، ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: كمبود منابع و همچنين تازگي اين بحث ما را در ارتباط با موفقيت اين موضوع مردد كرده بود.
معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه واحد مشهد گفت: دريافت 63 مقاله علمي در ارتباط با جهاني شدن از دستاوردهاي مهم همايش «اسلام، ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن» و نشان از موفقيت در انتخاب موضوع است.
وي با بيان اينكه مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است گفت: ارتباط ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن از مباحث موجود بين انديشمندان در دهه‌هاي اخير است.
اخلاقي با اشاره به تهيه و در اختيار قرار دادن نرم‌افزاري با موضوع جهاني شدن براي محققان گفت: برگزاري اين پيش همايش هم كمك بسياري به محققان براي ارائه يك مقاله خوب مي‌كند.
وي از برگزاري همايش اصلي در ايران و افغانستان خبر داد و افزود: همايش ايران به ميزباني مركز مشهد در فروردين ماه سال آينده و در افغانستان نيز‌ دو همايش ديگر در كابل و هرات برگزار مي‌شود.
معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه اظهار داشت: توجه به آيات و روايات در ارتباط با اين مسايل بسيار كم است و بايد امروز معارف دين را در ارتباط با نيازهاي امروز دنيا وارد كرد.
اخلاقي با بيان اينكه ورود طلاب به موضوعات بين‌المللي نياز و ضرورت امروز است، گفت: اميدواريم برگزاري اين همايش بتواند اين عزيزان را براي ورود به اين مبحث آماده كند.
انتهاي پيام/آ30/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها