عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است

مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است
جمعه 29 بهمن 1389  09:27 ق.ظ

89/11/29 - 00:08
شماره:8911280083
معاون‌ جامعة‌المصطفي مشهد:
مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است

خبرگزاري فارس: معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه مشهد با بيان اينكه مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است، گفت: ارتباط ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن از مباحث موجود بين انديشمندان در دهه‌هاي اخير است.

حجت‌الاسلام حسنعلي اخلاقي در حاشيه نشست خبري همايش اسلام، ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: كمبود منابع و همچنين تازگي اين بحث ما را در ارتباط با موفقيت اين موضوع مردد كرده بود.
معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه واحد مشهد گفت: دريافت 63 مقاله علمي در ارتباط با جهاني شدن از دستاوردهاي مهم همايش «اسلام، ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن» و نشان از موفقيت در انتخاب موضوع است.
وي با بيان اينكه مسئله جهاني شدن امروز يك بحث جدي است گفت: ارتباط ارزش‌هاي ديني و جهاني شدن از مباحث موجود بين انديشمندان در دهه‌هاي اخير است.
اخلاقي با اشاره به تهيه و در اختيار قرار دادن نرم‌افزاري با موضوع جهاني شدن براي محققان گفت: برگزاري اين پيش همايش هم كمك بسياري به محققان براي ارائه يك مقاله خوب مي‌كند.
وي از برگزاري همايش اصلي در ايران و افغانستان خبر داد و افزود: همايش ايران به ميزباني مركز مشهد در فروردين ماه سال آينده و در افغانستان نيز‌ دو همايش ديگر در كابل و هرات برگزار مي‌شود.
معاون پژوهشي جامعة‌المصطفي العالميه اظهار داشت: توجه به آيات و روايات در ارتباط با اين مسايل بسيار كم است و بايد امروز معارف دين را در ارتباط با نيازهاي امروز دنيا وارد كرد.
اخلاقي با بيان اينكه ورود طلاب به موضوعات بين‌المللي نياز و ضرورت امروز است، گفت: اميدواريم برگزاري اين همايش بتواند اين عزيزان را براي ورود به اين مبحث آماده كند.
انتهاي پيام/آ30/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها